adcov.com

Jak rozpuścić jonowych stałych w wodzie

Jak rozpuścić jonowych stałych w wodzie

Jonowych złożonych, takich jak soli kuchennej (NaCl), zawiera dwa lub więcej jonów; jeden jonowe jest dodatni, i innych jest negatywnie opłaty. Dwie przeciwstawne opłat utworzyć elektryczne więź, która spaja jonów. Wody rozpuszcza się większość związków jonowych, ponieważ cząsteczki wody ciągnąć jony dodatnie i ujemne w związku od siebie.

Instrukcje

• Wlać wody destylowanej do pojemnika, który jest łatwo zobaczyć, jak plastikowy kubek. Jest to łatwiejsze do rozpuszczenia związków w wodzie destylowanej, niż jest w zwykłej wody bo woda destylowana ma niewiele do żadnych zanieczyszczeń w nim.

• Dodać łyżkę związkiem jonowe, które chcesz rozpuścić do wody.

• Mieszać mieszaninę. Najbardziej związki tworzą widocznych kryształów; gdy nie ma więcej kryształów w wodzie, następnie cały związek ma została rozwiązana.

• Kontynuuj dodawanie i mieszając związkiem jonowych do wody, aż się rozpuści kwotę, którą chcesz. Taką samą ilość wody nie może służyć do rozpuszczenia związków nieskończenie. Po rozpuszczeniu tyle wody będzie stał się nasycony i związki będą już rozpuścić w nim.