adcov.com

Jak rozpoznać zapalenie migdałków

Jak rozpoznać zapalenie migdałków


Twoje migdałki odfiltrować organizmów chorobotwórczych. Gdy stają się przytłoczony zarazków, ostre zapalenie migdałków, znany jako zapalenie migdałków, rozwija. Zazwyczaj, zapalenie gardła, zapalenie gardła lub ból gardła, towarzyszy zapalenie migdałków. Zapalenie migdałków jest bardzo często u dzieci.

Instrukcje

1. Stań przed dobrze oświetlonym lustrem. Otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe.

2 Zbadaj swoje migdałki, dwie chusteczki w kształcie migdałów w tylnej części języka. Migdałki dzieci są zwykle łatwiejsze do zauważenia niż te należące do osób dorosłych.

3 Sprawdź, czy migdałki są opuchnięte. Jeśli pojawiają się duże i bardziej widoczne, niż pamiętać, że prawdopodobnie są spuchnięte, objawem zapalenia migdałków.

4 Ocenić migdałków do zwiększonego przepływu krwi. Czy oni wyglądają engorged z krwi? Pulsuje? Pulsujący? Jeśli tak, to podejrzewam, zapalenie migdałków.

5 Poszukaj kremowym białym nalotem lub cienkiej białej błony, na migdałkach. Wszelkie Znak wysięku lub pokrycie na migdałkach sugeruje zapalenie migdałków.

6 Należy wziąć pod uwagę, jeśli masz ból gardła, który jest również objawem zapalenia migdałków.

7 Sprawdź temperaturę. Gorączka, obrzęk migdałków wraz z, wskazuje na zapalenie migdałków, choć jest to możliwe, aby zapalenie migdałków bez gorączki.

8 Jaskółka. Czy jest to trudne lub bolesne? Jest objawem zapalenia migdałków.

9 Zapach oddech. Puchar twoja ręka na ustach i oddech się mocno, a następnie snif powietrzu w dłoni. Czy to zapach brzydki? Zapach jest pochodzące z Germy wysięku zakrywanie migdałki.

10 Zapoznaj się z lekarzem. Ona może wykonać kultury gardła wykonując wymaz nad swoimi migdałkami i "rośnie" organizmy, które określają, czy masz zapalenie migdałków i co ją powoduje zarodkiem.

Wskazówki:

  • To zawsze pomocne wiedzieć, co migdałki wyglądają, zanim staną się chore. Jeśli masz dzieci, okresowo badać wnętrza swoich ustach. Zapoznać się z wyglądem ich językami, migdałków i gardła, więc kiedy je zbadać na choroby, będziesz rozpoznawać różnice i zmiany.
  • Jeśli masz ból gardła i trudności z przełykaniem, rozmowy lub oddychaniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do miejscowego pogotowia.
  • Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.