adcov.com

Jak rozpoznać urazy głowy

Kiedy człowiek uderza głową, wiele różnych urazy mogą spowodować. Ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdy ktoś uderza głową lub ulegnie kontuzji. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, żadnych oznak, które mogą być powodem do niepokoju. Przy ocenie urazu głowy, nikt nie powinien zakładać, że osoba wydaje się być w porządku, po ocenie, że jest w porządku. Nadzorować każdą osobę z urazem głowy do godzin po urazie. Jeśli szkoda wydaje się być poważna, potrzebna jest natychmiastowa pomoc, bez oceny urazu głowy. Wspierać głowę podczas przemieszczania poszkodowany.

Instrukcje

Jak rozpoznać urazy głowy

1 Poszukaj wszelkich fizycznych oznak uszkodzenia, takich jak cięcie, złom lub obrzęk. Każdy z tych warunków może wymagać natychmiastowej pomocy medycznej. Jeśli nie podano pomocy medycznej, zachować osoby obudzić na kilka godzin, aby upewnić się, że nie ma żadnych oznak wstrząsu mózgu lub bardziej poważnych problemów medycznych. Jeśli osoba musi spać, obudzić go co godzinę i oglądać na dowolnym szybkiego ruchu oka w czasie snu.

2 Sprawdź oczy dla ruchu i pozycjonowania po każdym urazie głowy. Najmniejszy guz na głowie może powodować poważne problemy zdrowotne. Jeśli oczy są wycofaniem, szybko udać się do lekarza. Rapid Eye Movement może być oznaką zajęcia.

3 Zapytaj osobę, która poniosła pytania uraz głowy. Ona musi być w stanie odpowiedzieć na pytania poprawnie. Zadaj pytania, które powinna znać odpowiedź. Dla małego dziecka, zapytać o coś, ona wie, jak jej imię lub które mama i tata. Jeśli ona nie wie, zasięgnąć porady lekarza.

4 Sprawdź, ruchy kończyny poprzez osoba podnieść każde ramię osobno. Wtedy osoba poruszać nogami. Wskaże na szkody dla części mózgu, które kontrolują ruchy ciała. Jeśli jakieś inne urazy są widoczne na ciele, nie rób tego kroku. Udać się do lekarza od razu.

5 Sprawdź w ucho, nos i usta dla każdego krwawienia. Krwawienie z uszu może być oznaką poważnych obrażeń. Jeśli krwawienie występuje, skontaktować się z lekarzem szybko.

Wskazówki:

  • Należy być bardzo ostrożnym podczas przenoszenia, że ​​ktoś może mieć poważne obrażenia głowy. Zachować osoby nadal i cichy aż ocena jest wykonywana.
  • W przypadku braku pewności co do obrażeń, podejmują osoby do lekarza od razu.
  • Urazy głowy mogą być śmiertelne, jeśli nie są odpowiednio traktowane.