adcov.com

Jak rozpoznać skrzydlik

Jak rozpoznać skrzydlik


Skrzydlik jest nienowotworowy wzrostu pomiędzy kątem jamy nosowej oka i krawędzi rogówki. Chociaż może to stać się problemem z powodów kosmetycznych, rzadko wymaga interwencji chirurgicznej.

Instrukcje

Zrozumieć objawów i oznak stosowanych w diagnostyce

1 Zrozum główny objaw diagnozowania skrzydlik jest zmiana w białym tkanki pomiędzy rogówką i kącika oka. Tkanka może się podniósł i zmienić na czerwono-brązowy kolor.

2 Rozpoznaj większości rutynowych ocen okulistyczne ujawnić bezobjawowe (bez objawów) pacjentów, którzy są zaniepokojeni wyglądem dodatkową wzrostu tkanki.

3 Znajdź niektórych pacjentów obecne z unaczynioną (zaczerwienienie i stan zapalny) skrzydlika.

4 Uwaga nieregularne wypaczenie rogówki u niektórych osób, co prowadzi do zmniejszonej ostrości wzroku. Zauważalny spadek widzenia może być dla niektórych pacjentów motywacji do poszukiwania pomocy medycznej.

5 Spodziewaj objawy zespołu suchego oka w celu zdiagnozowania skrzydlik.

6 Rozpoznawanie różnicy kryteriów do diagnozy pinguecula (żółty punkt związany z procesem starzenia się). Pinguecula jest depozytów wapnia lub białko, które powoduje zmiany w spojówce podobny do kalusa skóry.

Dowiedz się Przyczyny skrzydlik

7 Sobie sprawę, że pacjenci, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu w ciepłym, suchym klimacie (na przykład w pobliżu równika) są bardziej podatne na rozwój skrzydlik.

8 Przestrzegać alergeny i substancje drażniące, takie jak zanieczyszczenie powietrza, chemikalia, kurz, brud i wiatr są uznane za czynnik niektórych osób z skrzydlika.

9 Sprawdź historię swojej rodziny, aby dowiedzieć się, czy masz możliwości rozwoju skrzydlik. Niektóre badania wskazują, że szanse na wzrost skrzydlik zwiększa się, czy inni członkowie rodziny mają kondycję.

Rozważyć możliwości leczenia

10 Rozumiem, że większość skrzydlik nie wymagają żadnego leczenia, z wyjątkiem do celów kosmetycznych.

11 Zaakceptuj fakt, że operacja jest rozwiązaniem, jeśli wzrost zaburza widzenia lub dokonana zostanie ze względów kosmetycznych. Należy pamiętać, że nawet przy usunięciu chirurgicznym, skrzydlik może powrócić.

12 Zobacz swój Eyecare zawodow nie mniej niż raz w roku, jeśli czujesz, że masz wystarczająco dużo kryteria do diagnozowania skrzydlik. Jeśli masz operację usunięcia wzrostu, wizyty kontrolne prawdopodobnie będzie co sześć miesięcy.

Wskazówki

  • Użyj over-the-counter wymiana krople do oczu łzy, aby zmniejszyć podrażnienie od wzrostu o skrzydlika.
  • Ma na sobie okulary ochronne podczas gdy na słońcu lub w warunkach zapylenia może pomóc zmniejszyć szanse na rozwój skrzydlik.
  • Nie wychodzą oznaki i objawy skrzydlika ponieważ podobne objawy mogą występować z spojówki neoplazji szyjki macicy (CIN). To prekursorem raka płaskonabłonkowego spojówki należy wykluczyć w celu zdiagnozowania skrzydlik.