adcov.com

Jak rozpoznać oznaki niewydolności wątroby

Niewydolność wątroby odnosi się do szybkiego pogorszenia funkcji wątroby w wyniku rozmaitych zaburzeń, w tym marskość wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby i polekowego uszkodzenia wątroby. Wątroba jest największa narządów w organizmie ludzkim i jest jednym z najważniejszych w szczególności dlatego, że jest odpowiedzialne za różne procesy, w tym odtwarzającego, trawienia i wzrostu. Niewydolność wątroby ma wiele objawów w oparciu o przyczynę tego problemu. Oto kroki, w jaki sposób można zidentyfikować te objawy więc można albo pacjent się odpowiednie leczenie.

Instrukcje

Instrukcje

1 Sprawdzić, przebarwienia skóry. Jednym z najczęstszych objawów niewydolności wątroby żółtaczka, w którym skóry i oczu nabierają żółtawej. U pacjenta cierpiącego na niewydolność wątroby, to staje się jeszcze bardziej wyraźny żółty odcień staje się ciemniejszy, pochylony w kierunku bardziej pomarańczowy odcień.

2 Sprawdź, siniaki lub krwawienie. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby może także zmiażdży nadmiernie. Niewydolność wątroby powoduje, że krew do cienkich jak liczba płytek spada tak, że w przypadku wystąpienia szkody, to jest jeszcze trudniejsze do krzepnięcia krwi, jak zwykle.

3 Badanie procesów psychicznych pacjenta. Z powodu braku wątroby jest w stanie skutecznie filtr odpadów i toksyn z żywnością, krew przechodzi do mózgu, która nie może być w stanie przenosić wystarczającą ilość tlenu i substancji odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania. Pacjent cierpiący na niewydolność wątroby może wystąpić splątanie, niepokój i zmęczenie. Może on nie być w stanie prawidłowo myśleć.

4 Poczuj okolic brzucha za obrzęk. Wzdęty brzuch jest wskaźnikiem uszkodzenia wątroby. Sprawdź, obrzęki pod kątem niższych żeber, gdzie znajduje się wątroba. W przypadku wątroby, jest ono opuchnięte, pacjent również trudności z oddychaniem, ponieważ zbyt duży nacisk kładzie się na membranie.

5 monitorów spania i jedzenia wzory. Niewydolność wątroby może spowodować utratę apetytu. Pacjent może być nudny, która będzie na bieżąco go od jedzenia poprawnie. Ze względu na zmęczenie, pacjent często również dużo spać. Nie będzie również ogólne uczucie osłabienia.

6 Uwaga kolor stolca i moczu. Nienaturalnie ciemne zabarwienie moczu jest kolejnym objawem uszkodzenia wątroby. Stołek również być albo zbyt jasny lub zbyt ciemny. Ważne jest również, aby być na poszukiwania na obecność krwi w stolcu.

7 Sprawdź paznokcie pacjenta. Z niewydolnością wątroby, paznokcie nabierają koloru białego podobnie jak przy próbie zablokowania dopływu krwi do nich.

8 Określ inne objawy niewydolności wątroby. Drobne objawy uszkodzenia wątroby to częste oddawanie moczu i nadmierne pragnienie, skurcze i krwawienie z nosa.

Wskazówki

  • Ważne jest, aby powiadomić lekarza jak najszybciej wykryć objawy niewydolności wątroby. Jeśli warunek jest nieleczona, może to powodować drgawki, a nawet śpiączka. Może to także doprowadzić do posocznicy, jak wątroba nie jest w stanie trzymać toksyny od krwi. Większość form niewydolności wątroby wymaga przeszczepu wątroby. Krewni pacjenta powinny być badane pod kątem zgodności, jak tylko zostanie wykryty niewydolność wątroby.