adcov.com

Jak rozpoznać oznaki miażdżycy

Atherosclerosis, znany również jako usztywnienie lub zwężenia tętnic mogą wpływać przepływ krwi przenoszenia tlenu i składników odżywczych do najważniejszych narządach i tkankach. Jako jeden z głównych przyczyn choroby wieńcowej, udaru mózgu, bóle w klatce piersiowej (dławica piersiowa) lub zakrzepicy w trzewiach, miażdżyca jest spowodowane przez gromadzenie się płytki na ścianach tętnic. Tablica jest spowodowane wysokim poziomem cholesterolu, wapnia i włóknistej tissues.Atherosclerosis zazwyczaj dotyka dorosłych w ich 30s i 40s. Mężczyźni częściej wpływają na tych wieków, choć jak kobiety dotrzeć menopaus, są tak samo prawdopodobne, jeśli nie bardziej, aby mieć wpływ na stan. Uczenie się, jak rozpoznać oznaki lub objawy miażdżycy może prowadzić do natychmiastowego leczenia i unikania przyszłych powikłań.

Instrukcje

1 Zwróć uwagę na swoje ciało. Powinieneś wiedzieć, jak się czujesz na co dzień, więc można zauważyć, gdy coś jest nie tak. Często zdarza się, że szkody wyrządzone przez miażdżycy jest już umiarkowanego do ciężkiego do czasu większość osób zwrócić uwagę na objawy.

2 Należy zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w siłę, uczucia lub odczucia w kończynach. Palce rąk i nóg mogą zacząć częściej mrowienie lub stopy i dłonie mogą zacząć czuć jak oni zaśnięciem. Może to być wskazanie zmniejszonym przepływem krwi. Często osoby ignorować takie uczucia, jeśli nie są one przewlekłe w naturze; mrowienie lub drętwienie, jeśli trwa dłużej niż tydzień lub dwa, zaplanować wizytę z lekarzem, aby spróbować ustalić przyczynę.

3. Uważaj na każdym bólu w klatce piersiowej (dławica piersiowa), który zachodzi podczas wysiłku lub w spoczynku. To może być znak, że przepływ krwi do mięśnia sercowego zostało naruszone. Uważaj na wszelkie oznaki skurcze w nogach (nie związanych z ćwiczeń), gdyż może to być znak, że dopływ krwi do nóg jest naruszona.

4 Przewlekłe bóle głowy lub przemijające ataki niedokrwienne, które dotyczą statków w szyi i mózgu może spowodować krótkie epizody dezorientacji lub alarmu w wielu osób. Jeśli ty lub ukochanej wydaje się doświadcza tych mini uderzeń, być postrzegane i oceniane przez lekarza natychmiast. Nie staraj się zdiagnozować samodzielnie. Jeśli cierpisz na bóle głowy, które nie są zwolnione od ponad-the-counter środków, udać się do lekarza.

5 Uważaj na ciśnienie krwi. Zwiększa ryzyko miażdżycy z wysokim ciśnieniem krwi, wysoki poziom cholesterolu, otyłość, palenie i rodzinną historią choroby.

Wskazówki:

  • Unikaj diety o wysokiej zawartości tłuszczu i rzucić palenie. Unikać przejadania się i wykonywać codziennie. Choć nie ma profilaktyka miażdżycy, ryzyko nabycia warunek może być zmniejszona lub uniknąć zdrowej diety i stylu życia.
  • W przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej typu, niezwłocznie zasięgnąć pomocy. Jeśli experiece nietypowe objawy, które po prostu nie wydają się normalne dla Ciebie, zaplanować wizytę u lekarza, aby je przedyskutować i ustalić przyczynę i potencjalnych zabiegów.