adcov.com

Jak rozpoznać oznaki i objawy choroby układu sercowo-naczyniowego

Jak rozpoznać oznaki i objawy choroby układu sercowo-naczyniowego


Choroby sercowo-naczyniowe jest terminem używanym do opisania liczne warunki serca i naczyń krwionośnych. "Cardio" oznacza serca i "naczyniowe" odnosi się do naczyń krwionośnych. Nie wszystkie rodzaje chorób serca są choroby sercowo-naczyniowe; na przykład, infekcje i zaburzenia rytmu serca generalnie nie są objęte tej kategorii. Istnieją formy choroby układu krążenia, które mają wpływ na wszystkie części ciała, w tym mózgu, ramiona i nogi. Czasami ludzie rodzą się z chorobami układu krążenia, w innych rozwija się przez wiele lat. Ponieważ warunek ten istnieje w wielu formach, trudno jest wskazać konkretne objawy chorób układu krążenia. Należy regularnie kontrolować i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w tym czasie.

Instrukcje

1 Sprawdź, wysokie ciśnienie krwi. Podwyższone ciśnienie tętnicze powyżej 130/90 mm Hg jest wczesnym objawem choroby układu krążenia. To nie jest chorobą samą w sobie, ale może być znak, że choroba się rozwija. Wiele aptek ma bezpłatne stacje ciśnienie krwi w celu sprawdzenia ciśnienia krwi. Jeśli uważasz, że masz wysokie ciśnienie krwi, odwiedź lekarza.

2 zauważenia jakichkolwiek objawów choroby niedokrwiennej serca, w tym ból w klatce piersiowej, zmęczenie i zadyszka. CHD jest jednym z najbardziej powszechnych typów chorób układu krążenia. Wieńcowej choroby serca wywołane przez zwężenie tętnic. Zwężone tętnice ograniczają przepływ krwi, zmusza serce do pompowania trudniejsze i zwiększenie ciśnienia krwi.

3 Bądź na poszukiwania nagłe niewyjaśnione bóle głowy, drętwienie lub osłabienie po jednej stronie ciała, dezorientacja czy trudności z mówieniem i problemy ze wzrokiem. Są to klasyczne oznaki udaru mózgu lub udar mózgu. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz doświadczeń objawy, takie jak te, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Chorobę naczyniową mózgu jest problem z obiegu krwi w mózgu, zwykle zakrzep lub inny zablokowania. Kiedy naczynie krwionośne zostaje całkowicie zablokowane, udar mózgu występuje. W niektórych przypadkach, naczynie krwionośne w mózgu pęknie, powodując poważne trwałe uszkodzenie lub śmierć.

4. Uważaj na ból łydek podczas chodzenia, zwłaszcza jeśli jest to zwykle najgorszy podczas ćwiczeń i ustępuje po odpoczynku - może to być oznaką choroby tętnic obwodowych. PAD wpływa tętnic znajdujących się w innych częściach ciała oprócz serca i mózgu. Najbardziej powszechnie występuje w nogach, ale może również wystąpić w ramionach lub miednicy. Oznaki i objawy chorób układu krążenia w nogach i innych kończyn obejmują drętwienie lub chłód palców oraz ból lub skurcze w mięśniach. Skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Wskazówki:

  • Różne objawy chorób układu krążenia są zbyt liczne, by wymienić ze względu na różnorodny charakter warunku. Choroby sercowo-naczyniowe mogą być bardzo poważne, nawet zagrażające życiu. Jeśli uważasz, że masz objawy choroby układu krążenia powinny skonsultować się z lekarzem, który może ocenić swoją kondycję i zalecić leczenie lub środki zapobiegawcze.
  • Jeśli podejrzewasz, że coś jeszcze ściśle związany z chorobami układu krążenia, nie wahaj się, aby został on wyrejestrowany. Wiele objawów po raz pierwszy są wyniszczające lub nawet śmiertelne.