adcov.com

Jak rozpoznać owadów latających w Ohio

Jak rozpoznać owadów latających w Ohio


Istnieje wiele powodów, dla których warto jest wiedzieć, jak rozpoznać owady. Możesz być kolekcjonerem owadów, można mieć nadzieję, aby zwiększyć swoją wiedzę naukową, a może po prostu chcesz wiedzieć, co latają w domu. Większość owadów latających w Ohio należą do jednego z trzech szerokich kategoriach: chrząszcze, osy i muchy. Tych owadów, wiele może być łatwo identyfikowane przez ich kształtów ciała, skrzydła i lokalizacji.

Instrukcje

1 Próba klasyfikacji owada jako chrząszcz, osa lub latać. Chrząszcze mają ciało owalne, które zwykle mają niewielki połysk ze względu na ich twardej powłoki zewnętrznej. Osy mają długie brzuchy i przypominają duże mrówki skrzydlate. Muchy mają krótsze ciała niż osy i zwykle wydają się mieć zgarbiony lub zaokrąglone plecy, zgodnie z Ohio State University.

2 Jeśli nie jesteś pewien, czy jest to owad osa lub latać, liczyć swoje skrzydła. Osy mogą mieć dwa lub cztery skrzydła, ale większość leci w Ohio mają tylko dwa skrzydła. Osy mają skrzydła, które są prawie tak długo, jak ich ciała; leć skrzydła są zazwyczaj krótsze.

3 Jeśli owad jest chrząszcz, skrzydła są elementem identyfikacji najbardziej pomocne. Niektóre chrząszcze będą miały plamy lub błyszczące paski na skrzydłach, które pomogą w identyfikacji. Biedronki (rodzaj chrząszcza) mają czerwone lub pomarańczowe skrzydła z czarnymi plamkami, chrząszcze naziemne mają błyszczące czarne skrzydła i chrząszcze padlinożerne mają pomarańczowe głowy z wyboistych czarnymi skrzydłami, zgodnie z Cleveland Museum of Natural History.

4. Spójrz na oznaczenia kolorów na organizm (klatki piersiowej i jamy brzusznej), aby pomóc w identyfikacji os. Osy papieru mają czerwonawy lub brązowe ciało z żółtymi znakami na ich brzuchach. Yellowjacket osy są na przemian żółte i czarne pasy na ich brzuchach.

5 Rozważmy położenie owada. Nie jest prawdopodobne, aby zobaczyć muchę palach nogami w domu, jak ten gatunek pochodzi z terenów podmokłych; jest bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć muchę, butelka latać muchy lub czarno śmieci, zgodnie z Ohio State University.

6 Skonsultuj książkę lub stronę internetową, która zawiera pole przewodnik owadów Jeśli zbierzesz informacji identyfikujących owada i są nadal niepewny swojej tożsamości. Owad Identyfikacja ma duże, kolorowe zdjęcia setek owadów, które ułatwiają identyfikację. Co do książek, "Peterson Pierwszy przewodnik Owady Ameryki Północnej" jest bardzo dokładne narzędzie odniesienia.

Wskazówki:

  • Nie należy dotykać, przechwytywanie lub w inny sposób wejść w kontakt z owada. Istnieje ryzyko ciężkich reakcji alergicznych od ukąszenia i użądlenia owadów.