adcov.com

Jak rozpoznać objawy Mesothelioma Cancer

Pacjenci z rakiem opłucnej zazwyczaj nie wykazują objawów przez 15 do 50 lat po ekspozycji na azbest. Jest to wyzwanie, aby rozpoznać objawy raka opłucnej, ponieważ biorą lat na rozwój i nie stanowią aż rak jest zaawansowany. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z powagi objawów raka międzybłoniaka bo naśladować objawy wielu innych, mniej poważnych schorzeń. Jeśli w przeszłości długotrwałego narażonych na działanie azbestu, należy pamiętać o tym, jak rozpoznać objawy raka opłucnej. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby pomóc Ci rozpoznać objawy raka opłucnej.

Instrukcje

1 Zwróć uwagę na kaszel. Kaszel związany raka opłucnej jest trwała, chrapliwy i nieproduktywny. Nieproduktywny kaszel, jeśli nie wprowadzą się śluzu lub flegmy. Rozpoznawanie objawów raka opłucnej może być trudne, jednak trzeba być czujnym, jeśli miał narażenia na działanie azbestu w miejscu pracy.

2 Uważaj na krew. Objawy raka międzybłoniaka mogą obejmować kaszel krwią. Jeśli kaszel krwią, skontaktuj się z lekarzem.

3 Sprawdź swój oddech. Duszność może być rozpoznawalnym objawem choroby raka. Rak Mestothelioma może powodować pogrubienie błony na powierzchni opłucnej płuc, powodując duszność i trudności w oddychaniu.

4 Należy pamiętać o bólu w klatce piersiowej. Objawy raka międzybłoniaka mogą obejmować ból w klatce piersiowej, z podrażnieniem płuc i opłucnej. W przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej, skontaktuj się z lekarzem. Lekarz może zalecić rentgenowskie i badania krwi, aby wykluczyć raka opłucnej.

Wskazówki

  • Spróbuj się zrelaksować. Choć rak choroby poważne, to nie jest powszechne. Jeśli wystąpią objawy raka opłucnej, skontaktuj się z lekarzem dla oceny medycznej.
  • Jeśli uznają Mesothelioma objawy raka w siebie, skontaktuj się z lekarzem od razu do pełnego badania fizykalnego.