adcov.com

Jak rozpoznać objawy guza kręgosłupa

Jak rozpoznać objawy guza kręgosłupa


Guzy kręgosłupa, choć łagodne (niezłośliwych zmian), w niektórych przypadkach, powinny być traktowane bardzo poważnie. Guzy te często zakłócać normalnego fizjologicznego funkcjonowania. Jeśli rozprzestrzeniają, mogą powodować przewlekłe bóle pleców, trudności w chodzeniu, a nawet trwałe uszkodzenia neurologiczne. Rozpoznanie guza kręgosłupa może być przerażające i przytłaczające dla każdego pacjenta. Jednak wiedząc, jak rozpoznać objawy guza kręgosłupa może zwiększyć prawdopodobieństwo prawidłowego leczenia.

Instrukcje

Rozpoznać objawy guza kręgosłupa

1 Spójrz na przewlekłe bóle pleców, co stanowi 80 procent wszystkich zdarzeń guza kręgosłupa. Taki ból utrzymuje się przez kilka dni i nadal jeszcze gorzej.

2. Zwróć uwagę na utratę kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego.

3 Weź poważnie bólu, który strzela w dół nogi.

4 Poszukaj wskaźników raka lub guzów w innych miejscach na ciele, takich jak krety, uderzeń lub grudek, w dowolnym miejscu na skórze.

5 rozpoznać pewne czynniki ryzyka, takie jak historia rodziny raka, palenie tytoniu, niezdrowej diety lub nadmiernego narażenia na działanie substancji chemicznych lub promieniowania.

6 Zgłoś bólu, który powoduje brak snu.

7 Rozpoznawanie i zgłaszania wszelkich drętwienie lub osłabienie rąk i nóg.

8 Potwierdzenie utraty apetytu lub nieoczekiwanych zmian wagi.

9 Szukajcie pełne badanie fizykalne, aby potwierdzić żadnych objawów, które są wykrywane.

Wskazówki:

  • Łagodny nowotwór, który jest nie-nowotworowych, podczas gdy złośliwy guz nowotworowy.
  • Omawiając objawy z lekarzem, ważne jest, aby rozwiązać wszystkie problemy i zadawać pytania, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.
  • Guzy, które pochodzą w pierwszej kręgosłupa (guzów pierwotnych) są stosunkowo rzadkie. Przeciwnie, nowotwory kręgosłupa zwykle pochodzą z guzów w innych częściach ciała, które rozprzestrzeniły się do kręgosłupa.
  • Guzy kręgosłupa, które są podstawowym często występują u młodszych dorosłych i zwykle rośnie powoli.
  • Guzy rdzenia zmieniać się w zależności od rodzaju ich położenia w kręgosłupie.
  • Nie są znane przyczyny guzy kręgosłupa i żadne szczególne środowiska, które zostały związane z ich występowania.
  • Podczas gdy ból pleców jest najczęstszym objawem guz rdzenia kręgowego, ból pleców jest objawem, że nie jest przypisany do tego lub dowolnej choroby, a zazwyczaj nie jest pierwszym objawem nowotworu. Pamiętaj, aby patrzeć na dodatkowe objawy, takie jak te wymienione w Back.com (patrz Zasoby poniżej).
  • Guzy kręgosłupa, które nieleczone może rozprzestrzenić się na całym kręgosłupa i innych części ciała.