adcov.com

Jak rozpoznać objawy gruźlicy

Jak rozpoznać objawy gruźlicy


Gruźlica rozprzestrzenia się w powietrzu jak przeziębienia, a tylko niewielka liczba bakterii musi być wdychany przez osobę o zakażenie. Jeśli właściwie nie jest leczone, może spowodować śmierć gruźlicy. Objawy gruźlicy często przypominają raka płuc lub zapalenie płuc. Ludzie z utajonej gruźlicy nie ma objawów i nie może rozprzestrzeniać się choroby na innych, ale ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że nie wchodzą w kontakt z kimś zakażonych gruźlicą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać objawy gruźlicy.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z typowych objawów gruźlicy. Objawy to kaszel z grubych i czasami krwawych śluzu trwających dłużej niż dwa tygodnie, podwyższone bicie serca, gorączka, dreszcze, nocne poty, obrzęk szyi, zmęczenie, utratę apetytu i niezwykłej odchudzania.

2 Wiem, że gruźlica najczęściej atakuje płuca i dlatego kaszel zazwyczaj początkowa objawem. Gruźlica, który występuje w innych częściach ciała oprócz płuc może być mniej objawów.

3 Umów się na spotkanie z głównym dostawcą opieki, jeśli uważasz, że są wyświetlane jakiekolwiek objawy gruźlicy. Wskazują, że powołanie jest pilna podczas wywoływania. Ważne jest, aby uzyskać natychmiastową pomoc lekarską, aby gruźlica należy wyleczyć.

4. Należy pamiętać, że praktycznie wszystkie objawy gruźlicy może być mylone z innymi chorobami, a nie zawsze są łatwe do rozpoznania. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem jak najszybciej.

5 wiedzieć, że objawy często zaczynają stopniowo i rozwijać przez dłuższy okres czasu, tygodni lub nawet miesięcy. Często objawy nie pojawiają się aż do choroby zaawansowanej. Ludzie często mają jeden lub dwa łagodne objawy choroby, a nie od razu rozpoznać, że zostały zakażone.

6 Należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje zakażenia gruźlicą. Pierwszy typ jest nazywany utajonej gruźlicy, i nie powoduje żadnych objawów i nie jest zaraźliwa. Drugi jest aktywna gruźlica, która powoduje objawy i może rozprzestrzeniać się do innych ludzi. Nawet wtedy, gdy nie są wyświetlane żadne objawy choroby mogą być obecne, powodując uszkodzenie ciała.

Wskazówki:

  • Ludzie najbardziej zagrożone są dzieci, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym. Ludzie z HIV mają zwiększone ryzyko zachorowania na gruźlicę, a gruźlica jest główną przyczyną śmierci wśród osób, które są nosicielami wirusa HIV.
  • Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zostały narażone na gruźlicę lub wystąpią objawy, objawy utrzymują się pomimo leczenia lub jeśli nowe wystąpienie objawów, w tym wskazania, że ​​powikłania są rozwijających się.