adcov.com

Jak rozpoznać objawy bezdech senny

Jak rozpoznać objawy bezdech senny


Bezdech senny, stan, w którym dróg oddechowych zostać zablokowane lub zasłonięte wielokrotnie podczas snu, ma wpływ na miliony ludzi każdego wieczoru. Poprzez rozpoznanie objawów bezdechu sennego, albo w Ciebie lub bliskiej osoby, będzie można uzyskać pomoc lekarską, co jest potrzebne.

Instrukcje

Rozpoznać objawy bezdech senny

1 Poproś kogoś obserwować cię podczas snu, zauważając, czy wykazują niektóre z zachowań bezdech senny, chrapanie, takich jak nadmierne i nie oddycha przez okres dłuższy niż dziesięć sekund, kilka razy na godzinę.

2. Zwróć uwagę na czynniki ryzyka bezdechu sennego, jak to mężczyźni, nadwaga i szyi o wielkości przekraczającej 16 do 17 cm wokół. Bezdech senny może być dziedziczona, więc sprawdzić historię swojej rodziny. Mając na chorobę serca lub płuc może się również przyczyniać do bezdech senny.

3 Uznają, że wiele osób z bezdechem sennym są obudził własnej chrapanie każdej nocy.

4 Dowiedz się więcej na temat objawów bezdechu sennego, odwiedzając strony internetowe (patrz źródła poniżej). Należy zwrócić uwagę na objawy w ciągu dnia, takie jak brak energii lub senność. Należy również zauważyć, czy są podatne na zapomnienie, wahania nastroju lub zmniejszeniem zainteresowania seksem.

5 Rozpoznaj różnice między bardziej rozpowszechnioną formą bezdechu sennego, znany jako obturacyjny bezdech senny, i centralnego bezdechu sennego. Bezdech senny jest spowodowana przez fizyczne przeszkody w tchawicy, taki jak nadmiar tkanki lub tłuszczu. Centralny bezdech senny jest spowodowane przez sygnały w mózgu które nie powodują mięśnie do oddechu; zazwyczaj jest wynikiem bardziej poważną chorobą, takich jak choroba serca.

6. Zaplanuj wizytę z lekarzem, jeśli okaże się, że występują objawy bezdechu sennego.

7 Ocenić, czy wykazują niektóre z bardziej typowych objawów bezdechu sennego, kiedy budzisz się, takich jak suche lub szorstki gardła, bóle głowy, duszący lub złapać powietrza.

Wskazówki:

  • Chociaż chrapanie jest objawem bezdechu sennego, ważne jest zrozumienie, że może nastąpić bez obecności choroby.
  • Nigdy nie ignoruj ​​bezdechu sennego. Jest to bardzo poważne schorzenie, które może być bardzo szkodliwe, a nawet śmiertelne.