adcov.com

Jak rozpoznać najgroźniejszych pająków na świecie

Ponad 37000 rodzajów pająków uznawane są na całym świecie. W samej Ameryce Północnej istnieje około 3800 gatunków. Pająki są łatwo odróżnić ich osiem nóg, a większość z nich również osiem oczu. Choć wielu są trujące, tylko nieliczni są zabójcze.

Instrukcje

1 Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku podróży do Ameryki Środkowej i Południowej. Brazylijskie pająki wędrujące, znany również jako bananów i zbrojnych pająków, są rodzime dla regionu. Księga Rekordów Guinnessa twierdzi, że jest to najbardziej jadowity pająk na świecie. Agresywny i bardzo niebezpieczny, pająk jest dorosły i może ciemnobrązową rosną rozpiętości nóg 5 cm, o długości ciała prawie 2 cale. Wędrują one podłogi dżungli w nocy w poszukiwaniu zdobyczy. Większość człowieka ukąszenia wystąpić z zbierając banany ponieważ wędrówki pająk lubi chłodny odcień kiści bananów. Jad pająka jest tak zabójcze, że to by tylko 0,006 mg zabić mysz. Objawy to rozdzierający ból prowadzący do śmierci bez antivenin.

2 Uważaj klepsydrę karmazynowy. Czarna wdowa jest łatwo rozpoznawalne przez ciało czarne, błyszczące i karmazynowy oznakowania na spodzie brzucha klepsydry. Język do Stanów Zjednoczonych, czarna wdowa osiągnie ½ cm długości. Żyje w Woodpiles, pod kamieniami, w grubych runa i indeksowania przestrzeni. Bites spowodować miejscowy ból, ból głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, wzrost ciśnienia krwi i gorączka. Antivenin jest dostępny od 1956 roku.

3. Zwróć uwagę na charakterystyczne oznaczenia. Brązowy pająk pustelnik z Fiddleback pochodzi z południowej części Stanów Zjednoczonych. Można go rozpoznać po kształcie skrzypiec żółtawą na swojej górnej części ciała, tuż za głową. Objawy ukąszenia to silny ból lokalnej, uczucie pieczenia, nudności, wymioty, gorączka i bóle mięśni. Strona bitu ostatecznie pęcherze i skóry wokół Are może się martwicze. Nie antivenin jest dostępny. Takie ukąszenia są traktowane leki przeciwbólowe, steroidy, antybiotyki i leki przeciwhistaminowe.

Wskazówki:

  • Jeśli ugryziony przez jadowitego pająka, zrobić zdjęcie pająka z aparatu lub telefonu komórkowego, aby pokazać do lekarza. Pozwoli to pomóc mu rozpoznać objawy i daje odpowiedni teatment tak szybko, jak to możliwe.