adcov.com

Jak rozpoznać hemochromatoza

Jak rozpoznać hemochromatoza


Hemochromatoza jest chorobą dziedziczną, która powoduje, że organizm wchłaniał zbyt dużo żelaza z pożywienia. Żelazo gromadzi się i działa swą drogę do wątroby, trzustki i serca, powodując uszkodzenie tych narządach, co może prowadzić do raka, choroby serca i choroby wątroby. Identyfikacji tego warunku może być trudne, ale tutaj są pewne rzeczy zwrócić uwagę.

Instrukcje

Jak rozpoznać hemochromatoza

1 Spójrz na pierwsze objawy pojawiają podczas średnim wieku. Mężczyźni zazwyczaj objawy doświadczenia w wieku od 30 do 50. Kobiety często nie mają żadnych wskazówek, aż po 50 roku życia to jest, gdy ich ciała zatrzymać utraty żelaza z powodu menstruacji i ciąży.

2 Dowiedz się, jakie mogą być warunki medyczne Objawy hemochromatozy. Należą do nich zapalenie stawów, szczególnie w rękach, przewlekłe zmęczenie, utrata popędu płciowego i impotencji, braku normalnych okresów, wysokie poziomy cukru we krwi, niski funkcji tarczycy i choroby wątroby.

3 Zapoznaj się poważne powikłania, które mogą wystąpić, jeśli warunek nie jest leczone. Obejmuje niewydolność wątroby, raka wątroby, cukrzyca, zastoinowej niewydolności serca i arytmii serca. Hemochromatoza może spowodować, że skóra z niektórych ludzi, aby włączyć brąz, ponieważ nadmiar żelaza może powodować depozyty komórki skóry do wytwarzania większej pigmentacji.

Wskazówki

  • Hemochromatoza jest najbardziej powszechne wśród osób w Północnej Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Irlandii i francuskiego pochodzenia.
  • Mężczyźni są pięć razy częściej niż kobiety mają hemochromatoza.