adcov.com

Jak rozpoznać, czy muszę się bezdech senny Machine lub ustnik

Narodowy Serca, Płuc i Krwi Instytut podaje, że ponad 12 milionów Amerykanów cierpi z powodu bezdechu sennego, stanu, w którym można zatrzymać oddech na czas podczas snu. Stan może przejść niezauważona, ponieważ lekarz nie może zdiagnozować bezdech podczas rutynowego sprawdzanie. Może nawet nie być świadomi, cierpisz na bezdech senny, ponieważ skutki występują podczas snu. Krewny lub snu partnerem może być początkowo jedną z zwrócić uwagę, że może cierpieć na bezdech senny. Jednakże, bezdech senny można zidentyfikować i leczone.

Instrukcje

Diagnoza

1 Zbadaj swoje wzory w ciągu dnia i nocy, aby spojrzeć na znaki ostrzegawcze bezdechu. Objawy bezdechu sennego to chrapanie, świsty podczas snu i walczą, aby nie zasnąć w ciągu dnia. Dodatkowe objawy mogą obejmować bóle głowy rano, drażliwość, niezdolność do koncentracji w ciągu dnia, suche gardło, kiedy budzisz się i konieczności dokonywania częstych wycieczek do łazienki w nocy. Jeśli uważasz, że cierpisz na bezdech senny lub ktoś ci powiedział, że zatrzymanie oddychania w nocy, należy rozważyć widząc lekarza w celu dalszego zbadania możliwości.

2 Podaj historię choroby i dać dokumentację na temat objawów związanych z bezdechem, które zostały doświadczających na wizytę z lekarzem. Podczas konsultacji, wypełnić ankietę na temat, jak można czuć się zmęczony w ciągu dnia. Lekarz zbada twoje usta, nos i gardło rozszerzonej tkanek. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​może być bezdech, będziesz chciał umówić się z laboratorium snu lub centrum snu mieć badania prowadzone na noc.

3 Czy badanie snu przeprowadzone. Wymagać to będzie nocować w klinice snu lub szpitala. Podczas testu, zwany polysomnogram Twoja aktywność mózgu, oddech i tętno, a ile powietrza wchodzi i wychodzi z płuc podczas snu, są monitorowane. Po badaniu snu odbywa się, spotkać ze specjalistą medycyny snu, aby przejrzeć wyniki i możliwości leczenia omówić.

4 Rozważmy urządzenie oralny jeśli bezdech jest łagodny lub jeśli nie masz bezdechu, ale głośno chrapać. Dentysty lub ortodonty, który specjalizuje się w niestandardowych ustniki montażu. Ustnik pomoże w utrzymaniu drożności dróg oddechowych otwarte podczas snu. Po zostały wyposażone w ustnik, stomatologa lub ortodonty aby zapewnić urządzenie działa prawidłowo.

5 Rozważmy ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP), maszyny, jeśli wyniki badań określają, czy zatrzymać oddech kilka razy podczas snu. Uzyskać receptę na komputerze bezdechu sennego z lekarzem. Spotkaj się z technikiem snu, który przeprowadzi Cię przez, jak korzystać z aparatu.