adcov.com

Jak rozpoznać, czy dziecko jest uczulone na gluten lub kazeiny

Jak rozpoznać, czy dziecko jest uczulone na gluten lub kazeiny


Białka kazeiny i glutenu może powodować ciężkie reakcje alergiczne u dzieci i dorosłych. Podczas gdy większość objawy są niewielkie, niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Kazeina jest białkiem, które występuje w większości produktów mlecznych i gluten jest w większości ziarna, pieczywa i zboża. Zawsze należy być czujnym do nietypowych reakcji dziecko ma od elementu żywności i nie pozwolić jej odejść bez leczenia.

Instrukcje

1 Przynieś swoje dziecko do pediatry na badania alergii. Pediatra dziecka będzie mógł przejść żadnych objawów i uruchomić różne testy, aby stwierdzić, czy jest reakcja na jednej lub obu białek.

2 Sprawdź dziennik żywności i zaloguj żadnych objawów, gdy dziecko spożywa produkty, które zawierają albo kazeiny lub glutenu. Kilka objawy z glutenu może zawierać biegunka, zgaga, bezsenność, szybki przyrost masy ciała lub szybką utratą masy ciała, migreny, bóle stawów lub trądzik. Kilka objawy kazeiny są wysypki skórne, bóle brzucha, pokrzywka, szybką utratą masy ciała, nagłą utratę przytomności lub bóle brzucha.

3 Usuń pozycje, które zawierają glutenu i białek kazeiny z diety dziecka. Zaloguj różnice stanu dziecka i nastroju, gdy zjada się bezglutenowe i wolne od kazeiny diety. Aby uzyskać najlepsze wyniki, karmić dziecko na bezglutenowe i wolne od kazeiny diety na co najmniej dwa tygodnie.

4 Należy pamiętać o żadnych konkretnych reakcji Twoje dziecko może mieć do produktów, które zawierają kazeiny lub glutenu. Informacje na temat różnych objawów obu białek może mieć na ciele człowieka jest najlepszym sposobem, aby pozostać na szczycie ewentualnej reakcji.

Wskazówki:

  • Zawsze najlepiej jest porozmawiać z pediatrą dziecka od razu, jeśli masz jakiekolwiek obawy o dobro dziecka.
  • Istnieje wiele produkty bez glutenu i kazeiny-darmo dostępne, jeśli dziecko rozwija się alergia na jednej lub obu białek.