adcov.com

Jak rozpoznać Cellulitus

Jak rozpoznać Cellulitus


Zapalenie tkanki dosłownie "zapalenie komórek." W praktyce, jednakże, w szczególności odnosi się do ostrej infekcji skóry, zwykle występuje, gdy bakterie oportunistyczne inwazji przerwanie ciągłości skóry. Cellulitis jest powszechne i występuje w każdym roku od 2 do 3 procent populacji. Ogólnie nie jest poważny, chociaż powikłania, takie jak zgorzel gazowa może być śmiertelna. Poniższe kroki pokazują, jak rozpoznać zapalenie tkanki łącznej.

Instrukcje

1 uzyskania historii pacjenta, zwłaszcza w stosunku do ostatniego urazu lub zabiegu w miejscu infekcji. Najczęstsze skargi prezentujące m.in. zlokalizowane ból i obrzęk. Czas inkubacji zależy od konkretnego organizmu powodującego chorobę.

2 Zbadać infekcji fizycznie. Infekcje zapalenie tkanki łącznej są gorące, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny. Granice nie są zazwyczaj ostro zaznaczone lub podwyższone. Lokalne węzły chłonne również mogą być zakażone.

3 ogólnie przeprowadzania testów laboratoryjnych. Liczba krwinek białych we krwi podwyższony w 42 procentach przypadków zapalenia tkanki łącznej i białko C-reaktywne i OB jest często podwyższone również.

4 Wykonaj Grama z cienkoigłowej tkanki miękkiej. Może to być przydatne u pacjentów z obniżoną odpornością do określania przebiegu leczenia. Organizmem wywołującym może również okazać się konieczne u pacjentów z hodować dreszcze i wysoką gorączką, wskazując, bakteriemii. Procedury te są rzadko wykonywane w niepowikłanych przypadkach cellulitis i diagnoza jest zazwyczaj wykonana klinicznie.

5 Za pomocą badania obrazowe, aby wykluczyć inne możliwości, takie jak zapalenia powięzi lub zapalenia szpiku. Ultradźwięki można także stosować do oceny rozwiązań ropienie i kierować igły zasysania.