adcov.com

Jak rozpoznać bezdech senny

Jak rozpoznać bezdech senny


Bezdech senny jest częstym zaburzeniem medycznym wpływającą miliony ludzi w czasie ich snu z przerwami w oddychaniu lub płytki oddech. Oddychanie może być przerwany i zatrzymał się w czasie od kilku sekund do kilku minut. Ludzie z bezdechu sennego często czują się ze snu i wypoczętym doświadczają nadmiernej senności w ciągu dnia. Często osoby z bezdechem sennym nie może nawet podejrzane objawy, aż do rozpoczęcia ich partner śpi narzekać na ich chrapanie, nocne niepokoju i innych objawów irytujące.

Ten artykuł ma zamiar zbadać objawy bezdechu sennego, a przeglądu kilka opcji diagnostycznych i zabiegowych.

Instrukcje

1 Poważnie słuchać dotyczy partnera śpiącego na temat swojego nadmiernego chrapania, ramię ruchów / kończyn, nocne przebudzenia i niepokój. Ważne jest, aby nie odrzucić te zarzuty jako trywialne lub związane z innego osobistego problemu.

2 Oceń swój typowy poziom energii w ciągu normalnego dnia. Choć każdy ma na "off" dzień teraz i potem, osoby z bezdechem sennym bywają chronicznie zmęczeni i źle wypoczęci. Sen powinien być "odświeżanie" większość czasu. Jeśli twój nie jest, to może warto rozważyć rozmowy z swoim lekarzem.

3 Rozważmy prosząc swojego lekarza zamówić badanie snu, prosty, nieinwazyjny test, który monitoruje różne parametry fizjologiczne swojego wzorca snu. Większość badań snu są wykonywane w klinice snu, który zapewnia prywatny, motel-jak pokój. Nie są one wykonane w szpitalnym łóżku. Wystarczy pokazać się w zaplanowanym czasie i zrobić swoje regularnych rutynowych nocy i spać (Technik umieści jakieś klocki monitora na ciebie tak jak klocki EKG, które są stosunkowo nieszkodliwe).

4 Jeśli badanie snu ma potwierdzenia rozpoznania bezdechu sennego istnieje kilka opcji leczenia, począwszy od korzystania z CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) maskę w nocy na leki, a nawet chirurgii. Maski CPAP z przeszłości zostały zastąpione o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe modele. Ponadto, leki Nuvigial został niedawno zatwierdzony przez FDA dla osób z rozpoznaną bezdechu sennego, aby pomóc zwalczać nadmierną senność w ciągu dnia i innych powiązanych warunków.

Wskazówki:

  • Snu jest ważna nie tylko dla reszty, ale dla właściwego funkcjonowania immunologicznego i inne funkcje fizjologiczne organizmu.
  • Oceń, jak często trzeba wziąć tabletki nasenne regularnie.
  • Zwróć uwagę na obawy wyrażone przez swojego partnera snu.
  • Są bardzo dobre, a niektóre proste, leczenie bezdechu sennego.
  • Bezdech senny Nierozpoznane i nieleczone mogą awansować i doprowadzić do dużo poważniejszych problemów zdrowotnych.
  • Nie należy przyjmować za pewnik, że to tylko "biedny sen."
  • Ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych. Licencji świadczeniodawca musi diagnostyki i leczenia bezdechu sennego lub innego schorzenia.