adcov.com

Jak rozpoznać Abscessed Tooth

Nikt nie chce wystąpić abscessed ząb. Ból jest często nie do zniesienia. Gorsza, czasami dentysta może nie działać na powierzchni zęba, aż do okrągłych lub dwóch antybiotyków została wchłonięta do organizmu. Niestety, wielu ludzi będzie co najmniej jeden abscessed zęba w życiu. Problemem jest to, że wiele osób nie rozpoznawać wczesne objawy ropnia. Oznacza to, że może nie wiedzieć, że mają problem, dopóki nie jest za późno.

Instrukcje

1 Rozpoznaj żadnych metalowych lub gorzkie smaki w ustach. Jest to jeden z pierwszych wskazówek, że ropień może być tworzących.

2 Rozpoznaj nieświeży oddech. Mimo, że większość ludzi nie chce się do tego przyznać, że mają co najmniej pojęcia o podejrzeniu, gdy ich oddech nie jest to, co powinno być. Warunek ten jest wskazówką, że na początku mogą być ropień tworzący.

3 gorączka, czy to o niskim stopniu złośliwości lub wysoka, zwykle oznacza to, że występuje infekcja w organizmie. Jeśli jest to doświadczenie w połączeniu z którymkolwiek z innych objawów wymienionych tutaj, są duże szanse, że ropień się stało.

4 Zawieś je tymczasowo, gdy prosta czynność żucia powoduje ból. Spróbuj zlokalizować skąd ból nadchodzi. Jeśli to możliwe, należy określić dokładnie, które ząb jest przyczyną problemu. Będzie to pomocne do dentysty przed badaniem.

5 Omijać gorących lub zimnych pokarmów raz zdajesz sobie sprawę, że wydają się one podrażniać stan. Pozwoli to nieco łatwiej przetrwać ból aż wizyta stomatologiczne mogą być wykonane.

6 Zadzwoń do dentysty, kiedy każdy rodzaj nietypowego bólu w jamie ustnej lub szczęki nie można wytłumaczyć. Nie ma znaczenia, jeśli ból jest ostry, strzelanie, matowa lub pulsujący - którekolwiek z tych objawów może oznaczać ropień.

7 Zgłoś do dentysty, tak szybko, jak to możliwe, gdy dziąsła stają się niezwykle czerwony lub źle spuchnięte. Jest to wyraźny sygnał, że ropień już istnieje, i natychmiastowe leczenie antybiotykami może być wymagana.

8 Rozpoznaj kiedy usta, szczęki, gardła i / lub obszary szyi są spuchnięte. Taki obrzęk może być trudne do wykrycia we wczesnym stadium. Jednak, jak się rozwija i staje się coraz bardziej oczywiste, że wskazuje na zakażenie rozprzestrzenia się szybko do innych tkanek. Bardziej poważne zakażenie, ropień trudniej może być w leczeniu w odpowiednim czasie.

9 Określenie żadnych ran, które mogą być lub już utworzone w usta lub dziąseł. Zgłoś otwarte rany, zwłaszcza te, które mogą być natychmiast opróżniania lub krwawienie, do dentysty. Może to wskazywać na poważną sytuację.

Wskazówki:

  • Każdy przypadek nieświeży oddech nie jest równoznaczny z ropnia.
  • Ból związany z ciepłych i zimnych dań nie zawsze jest wskazanie ropnia. Czasami stają się wrażliwe zęby, gdy szkliwo jest zużyta lub gdy stan zapalny dziąsła są z innego powodu.
  • Nie ignoruj ​​wskazanie jelit, która istnieje problem.