adcov.com

Jak rozpocząć narodzinach pigułek w dowolnym dniu

Jest to błędne przekonanie, że kobiety muszą zażyciem pigułki antykoncepcyjnej na dzień zaczynają swój okres lub w pierwszą niedzielę po rozpoczęciu ich okres. Postępy w badaniach medycznych wypadły zasadami trochę, a lekarze mówią teraz, że jest to bezpieczne i dopuszczalne, aby rozpocząć pigułkę w dowolnym dniu miesiąca i każdego dnia tygodnia. Po wypełnieniu receptę, decyduje o dniu, który działa najlepiej dla Ciebie, i trzymać się go.

Instrukcje

1 Zdecyduj się na porę dnia, że będzie najłatwiejszy do zapamiętania wziąć pigułkę. To może być z porannej kawy, tuż przed snem lub w każdej chwili, że pracuje dla Ciebie. Zrób to część rutynowych złagodzenia nieodebranych dawek.

2 Wybierz dzień, by zacząć pigułkę.

3 Otwórz nowe opakowanie pigułek antykoncepcyjnych. Poszukaj naklejki, które pochodzą z opakowania tabletek i odkleić taki, który ma swój dzień jako pierwszy dzień tygodnia. To pomoże Ci śledzić w przypadku pominięcia pigułki jednego dnia.

4 Weź pigułkę zgodnie z przepisami, w tym samym czasie każdego dnia.

Wskazówki:

  • Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub opieki zdrowotnej usługodawcy o tym, co jest najlepszy dzień, aby zacząć pigułki.
  • Twój organizm potrzebuje czasu na dostosowanie się do zmian w hormonów, więc mogą wystąpić pewne skutki uboczne w początkowym pigułkę. Te działania niepożądane obejmują tkliwość piersi, nudności, przyrost wagi, nieregularne krwawienia lub plamienia i wahania nastroju. Większość działań niepożądanych należy przekazać po dwa do trzech miesięcy
  • Weź pigułkę w tym samym czasie każdego dnia, aby utrzymać poziom hormonu nawet i uniknąć plamienia między miesiączkami.
  • 28-dniowy pakiet pigułki antykoncepcyjne zawierają wartości siedmiu dni z placebo lub fałszywych pigułek. Te "pigułki" są tam, aby utrzymać się w regularnych odstępach czasu z pigułki, ale nie jest to konieczne do podjęcia fałszywych pigułek. Można po prostu umieścić przypomnienia w kalendarzu, aby rozpocząć nowe opakowanie tabletek siedem dni później.
  • Użyj zapasowej metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, przez siedem dni po rozpoczęciu swoje pierwsze opakowanie tabletek. Musisz pozwolić organizmowi przystosować się do hormonów.
  • Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą na temat leków - przedawnione lub over-the-counter - które mogą wchodzić w interakcje z pigułek antykoncepcyjnych.