adcov.com

Jak rozpocząć dietę o wysokiej zawartości włókna

Jak rozpocząć dietę o wysokiej zawartości włókna


Przeciętny Amerykanin zjada około 5 do 13 gramów błonnika dziennie, jeszcze dietetyków zaleca spożywanie od 25 do 35 gramów błonnika dziennie. Dieta bogata w błonnik ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym co zapobiega chorób i stanów, takich jak cukrzyca, choroby Crohna i zespołu nadwrażliwości jelita grubego. Błonnik pomaga również zmniejszyć zaparcia, nadciśnienie i hemoroidy. Zawierają więcej błonnika w diecie poprzez spożywanie więcej owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych.

Instrukcje

1 Badania ilość błonnika należy spożywać każdego dnia, na podstawie wieku i płci. Na przykład, mężczyźni w wieku 50 lub młodszy powinien jeść co najmniej 38 gramów błonnika dziennie, a kobiety w wieku 50 lub młodszy powinien jeść co najmniej 25 gramów błonnika dziennie, w zależności od rodziny Doctor.org.

2 Zacznij powoli. Konwersja do wysokiej diety błonnika może początkowo spowodować skurcze, wzdęcia i gazu. Tego uniknąć przez powolne wprowadzenie więcej błonnika w diecie i pić więcej wody i innych płynów, takich jak osiem szklanek dziennie, co pomaga organizmowi trawić błonnik.

3 Jedz co najmniej 2 1/2 szklanki warzyw i 2 szklanki owoców dziennie, aby zwiększyć ilość błonnika w diecie. Warzywa i owoce bogate w błonnik to: fasola, z których pół szklanki równa się 8,2 g błonnika; słodkie ziemniaki, a średni słodki ziemniak równa 4,8 g błonnika; i szpinak, pół szklanki co odpowiada 3,5 g błonnika. Pozostałe owoce bogate w błonnik i warzywa należą karczochy, fasola pinto, gruszki, zielony groszek, suszone śliwki, jeżyny, maliny, figi i daktyle.

4 Przełącz z białego pieczywa, słodkich zbóż i ryżu białego, do całego ziarna chleba i zbóż i ryżu brązowego. Według rodziny Doctor.org, należy spożywać więcej płatki owsiane, otręby lub multi-gran płatki, otręby i popcorn babeczki, oprócz chleba pełnoziarnistego i brązowy ryż.