adcov.com

Jak rozmawiać z lekarzem o HPV

Jak rozmawiać z lekarzem o HPV


Jeśli czujesz, że jesteś w grupie ryzyka zarażenia HPV, należy skonsultować się z lekarzem. Ona będzie w stanie pomóc Ci prawidłowo diagnozować wirusa, jak również omówienie właściwych metod, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Instrukcje

Porozmawiaj z lekarzem o HPV

1 Masz rocznego egzaminu miednicy i PAP test. W zależności od stanu i ubezpieczenia, lekarz podstawowej opieki może wykonać to rutynowe egzamin lub możesz iść do ginekologa.

2 Porozmawiaj z lekarzem na temat szczepień HPV dostępnych. Szczepionka jest zalecana dla młodych kobiet w wieku od dziewięciu do 26. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, szczepionka może pomóc w zapobieganiu raka szyjki macicy.

3 Zapytaj o test HPV, jeśli jesteś w wieku powyżej 30. proste badanie DNA wirusa z szyjki macicy testy ściennych dla wszystkich szczepów wirusa HPV. Normalny wynik testu może oznaczać, możesz poczekać dłużej od rutynowych badań cytologicznych.

4 Porozmawiaj z lekarzem na temat wspólnych zagrożeń, które mogą prowadzić do zarażenia HPV. Należy omówić różne metody antykoncepcyjne i jak najlepiej uniknąć zakażenia.

5 HPV jest jednym z najpowszechniejszych zakażeń przenoszonych drogą płciową, a każdego roku miliony kobiet zakaża. Nie bój się rozmawiać z lekarzem. Wirus jest nie tylko popularny, ale również łatwo zarządzać.

6 Odwiedź Centrum Kontroli Chorób (CDC) na stronie internetowej informacji na temat ogólnego HPV (patrz źródła poniżej). Nauki jak można o wirusa będzie lepiej przygotować się porozmawiać z lekarzem.

7 Wydrukuj kopię pytań należy zwrócić się do lekarza o HPV. Taka lista jest dostępna z drugiej strony opinii PBS (patrz źródła poniżej). Pytania przewidziane są doskonałym punktem wyjścia do dyskusji z lekarzem. Biorąc listę z was pomoże pamiętać zadać wszystkie pytania może być.

Wskazówki

  • Dodatni wynik testu HPV nie oznacza, że ​​ma raka szyjki macicy. Nie wszystkie szczepy HPV prowadzić do raka szyjki macicy, a obecność wirusa może oznaczać, że są bardziej narażone na ryzyko przedrakowych zmian komórek szyjki macicy.