adcov.com

Jak rozmawiać z dzieckiem autystycznym

Jak rozmawiać z dzieckiem autystycznym


Ponieważ liczba dzieci z diagnozą autyzmu wzrasta, więc nie potrzeba, aby dowiedzieć się, jak rozmawiać z tymi dziećmi. Taka komunikacja wymaga wiele cierpliwości, jak i współczującego zrozumienia. Nauka trochę o zespole pomoże jeden docenić niuanse rozmowy z dziećmi z autyzmem.

Instrukcje

1 Zapytaj rodziców. Większość rodziców docenić, gdy ludzie pytają ich o ich pierwsze dziecko. Dowiedzieć się od rodzica, co najlepsze, a czego unikać. Niektóre dzieci z autyzmem boją się kontaktu wzrokowego z osobami dorosłymi. Inne ukryć pod rzeczy, gdy obcy ludzie są obecne. Pytając o takich zachowań przed czasem będzie rozmowa łatwiej dla was obu.

2 Bądź wrażliwy. Gdy próbuje rozmawiać z dzieckiem z autyzmem, być wrażliwym na to, że ona nie chce z tobą rozmawiać w ogóle. Jeśli jest to przypadek, zaakceptować go, nie bierz tego do siebie i iść dalej.

3 Słuchaj uważnie. Jeśli możesz zaangażować autystycznego dziecka w rozmowie, słuchać tego, co mówi. Powie ci, co chce mówić. Wiele dzieci lubi mówić wyłącznie o jeden wątek. Jeśli jest to przypadek, być przygotowany do udziału w rozmowie, jak i po prostu spokojnie słuchać.

4 Pique jej zainteresowanie. Dowiedz się z wyprzedzeniem, co dziecka ulubiony kolor i nosić ten kolor koszuli. Jeśli wiesz, co lubi dziecko, znaleźć sposób, by porozmawiać z nią o tym, aby wzbudzić jej zainteresowanie i umieścić ją w rozmowy nastroju.

5 Próbuj. Jeśli początkowo nieskuteczne w rozmowie, spróbuj ponownie innym razem. Może czas nie był odpowiedni dla danego dziecka. Gdy pojawi się kolejna szansa, aby porozmawiać, to spróbować.