adcov.com

Jak radzić sobie z utratą pamięci w podeszłym wieku

Jak radzić sobie z utratą pamięci w podeszłym wieku


Objawy mogą pojawić się utrata pamięci u osób starszych, z różnych powodów, takich jak starzenie się, stresu lub innych, bardziej poważnych schorzeń. Radzenie sobie z utratą pamięci o bliskich, może być trudne, ale o wiele łatwiej zarządzać, gdy przyczyną utraty pamięci jest wskazała. Nie ma lekarstwa na większość przyczyn utraty pamięci, ale zlokalizowanie źródła problemu pomoże Ci lepszych metod projektowania radzenia sobie i dbanie o twój ukochany.

Instrukcje

1 Ocenić, czy starsza osoba w swoim życiu faktycznie ma problem utraty pamięci. Wraz z wiekiem, są stereotypowo jako zapominalskich, między innymi. Zwróć szczególną uwagę na zachowanie swojej ukochanej. Jeśli zauważysz, drastyczny wzrost aktywności zapominalskich takich jak zagubienie się w czasie podróży do miejsca, które on udał się wiele razy wcześniej, a potem nadszedł czas, aby podjąć działania.

2 spędzać czas z osobami starszymi towarzysza. Jest możliwe, że może on być klinicznie depresji. Depresja, lęk i stres powodują zapomnienie u osób w każdym wieku. Jeśli osoba niedawno stracił współmałżonka, bliskiego przyjaciela lub rodzeństwo, a można zauważyć znaczące zmiany w zachowaniu lub wyglądzie, należy skonsultować się z psychiatrą. Psychiatra będzie mógł ocenić, emocjonalną stabilność swojej ukochanej. Jest możliwe, że jeśli diagnoza jest depresja, twój ukochany może potrzebować bieżące doradztwo, a nawet leki do rozwiązania problemu.

3 Skonsultuj się z lekarzem. Z kilku badań, lekarz będzie w stanie powiedzieć przyczynę swojej ukochanej utraty pamięci. Utrata pamięci jest objawem wielu schorzeń, takich jak choroba Alzheimera i demencji.

4 Przyjazd na bliskiej osoby często. Jak postępować objawy utrata pamięci, jest możliwe, że twój ukochany nie będzie żyć życiem jakości. Może zapomnij oczyścić się, jeść, oczyścić dom lub wykonywać inne podstawy utrzymania, że ​​wiele zrobić, nie dając mu namysłu. Jeśli zauważysz tego zachowania do nadmiaru, może chcesz sprawdzić się w na ukochanej częściej lub rozważyć wynajęcie na żywo w opiekuna. To będzie pewność, że twój ukochany jest zdrowotnej będą monitorowane, a także jego bezpieczeństwo.

5 Praktyka cierpliwość. Twój starszych bliskiej osoby nie jest bardziej zadowolony z dodatkiem podkreślić, że utrata pamięci przynosi, niż jesteś. Pomoc jak można jednocześnie umożliwiając bezpieczną ilość niepodległości.

6 Przyznaj ukochaną osobą do zakładu wspiera dziennego, jeśli objawy nadal rozwijać. Jeśli starsza towarzyszka zdiagnozowano Alzheimera lub otępienia, to najczęściej kwestia czasu, zanim będzie potrzebował opieki 24-godzinny. Zwykle ten rodzaj opieki jest zbyt duży w pracy dla jednej osoby do obsługi.