adcov.com

Jak radzić sobie z tymi wszystkimi Invisible objawy fibromialgii?

Jak radzić sobie z tymi wszystkimi Invisible objawy fibromialgii?


Fibromialgia jest przewlekłą chorobą ból wpływa między cztery i sześć milionów Amerykanów, 80 procent to kobiety. Został nazwany choroby niewidoczny, ponieważ jego objawy nie są widoczne dla obserwatora. Dla cierpiącego jednak ból fibromialgii może być intensywne.

Chorzy wystąpić bolesność i pieczenie w całym ich ciał, które w niektórych przypadkach mogą przeszkadzać w codziennych czynnościach. Inne objawy to ból twarzy, zmęczenie, zaburzenia gastrointenstinal i psychicznego "otępienie". Mimo życia z fibromialgii jest trudne, istnieje wiele sposobów, w uzupełnieniu do leków i terapii cieplnej, w których chorzy mogą odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zmniejszenie poczucia bezradności i izolacji .

Instrukcje

Cele leczenia

1 Dużo wysiłku fizycznego. Ćwiczenia układu krążenia, takich jak pływanie i jazda na rowerze stacjonarnym, jest jednym z najlepszych sposobów, aby zarządzać objawów fibromialgii. Możesz pracować z fizjoterapeuta stworzyć program ćwiczeń na odpowiednim poziomie dla Ciebie.

2 Pobierz snu sen. Zły sen sprawia, objawy fibromialgii gorzej, więc unikać kofeiny i alkoholu bezpośrednio przed pójściem spać. Jeśli objawy utrudniają sen, może chcesz porozmawiać z lekarzem na temat leków na sen lub bólu, które mogą zostać podjęte przed pójściem do łóżka.

3 Opracowanie spójnego rutynowych jeść, spać i ćwiczenia, zamiast próbować zrobić to na
bezobjawowe dni. Regularne rutynowe ostatecznie pomóc mają mniej flare-ups.

4 Należy rozważyć terapię poznawczo-behawioralną, która może pomóc w relaksacji, redukcji stresu i bólu.

Życie z bólem fibromyalgia może również powodować i / lub mogą być związane z depresją. Jeśli myślisz, że jesteś w depresji, skonsultować się z lekarzem na temat opcji terapeutycznych.

5 Należy rozważyć leczenie uzupełniające, takie jak leczenie zwierząt wspomagana. Lekarz może być w stanie przepisać wsparcia emocjonalnego zwierząt dla Ciebie. Jeśli twój stan jest na tyle poważne, aby być niepełnosprawność pod Amerykanów Niepełnosprawnych ustawy z 1990 roku, można nabyć psa serwisowego, szczególnie jeśli objawy fibromialgii upośledzać mobilności.

6 Znajdź grupę wsparcia. Cierpiących z "niewidzialnym" świadczenia chorobowego od wsparcia nawzajem i od dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. Można znaleźć grupy wsparcia fibromyalgia blisko Ciebie z pomocą Narodowego fibromialgii Stowarzyszenia Wsparcia Grupy Directory.

7 Zwiększenie poczucia własnej wartości za pomocą swoje umiejętności i talenty, aby zaangażować się w nową działalność.

"Należy pamiętać, że choć samego siebie fizyczne mogą być zmienione i ograniczone, zazwyczaj, własnej twórczości, swojej postaci, swoich wartości w życiu, nie są wyłączone", mówi psychoterapeuta i rehabilitacja specjalista Don Uslan, który wspiera osoby z przewlekłymi chorobami w związku z Szpital na północny zachód i Medical Center w Seattle.