adcov.com

Jak radzić sobie z szelkami

Jak radzić sobie z szelkami


Czy jesteś dorosły lub nastolatek, to achy dziąseł, ból policzki, ograniczenia żywności i zwykły nieporadność noszenia szelki mogą być długie i nieprzyjemne doświadczenie. Na szczęście, mechanizmy radzenia sobie ewoluowały, i istnieje wiele sposobów, aby się przez ból.

Instrukcje

1 Zarządzanie ból. Ból szczęki związana z przesunięcia zębów, cięć i wskaźniki z ostrymi nawiasami i ogólną bolesność wynikającą z uchwytami, gumki i przekładki mogą być zarządzane z ponad-the-counter przeciwbólowe, takie jak Aleve lub Tylenol. Guma do żucia bez cukru może pomóc złagodzić ból szczęki. Twój ortodonta powinien również dać mały pojemnik z woskiem na pokrycie uchwytów na swoich ostrych nawiasach w przypadku zaczynają drażnić policzki i usta.

2 Wytnij żywności na mniejsze kawałki. Jabłka, kolby kukurydzy, selera i innych twardych pokarmów wymagających żucia należy pokroić na kawałki bite-size, aby zapobiec wsporniki z pojawiały się i odsłaniając ostre druty, które mogą kłuć policzki.

3 szczotki i nici często. Bez jedzenia słodkich pokarmów wkrótce po szczotkowanie może doprowadzić do białych plam na zębach. Staraj się myć po każdym posiłku, ale przynajmniej rano, wieczorem i po jedzeniu jakieś lepkie pokarmy (na przykład kurczaka lub rodzynkami). Użyj nawlekacza nici łatwo nici.

4 Pokaż je. Zapytaj ortodonta używać kolorowe paski, koordynację na swoim nawiasach. Wybierz kolory, kolory wakacji szkolnych lub złożenia oświadczenia z zielony neon. Każdy widzi swoje szelki; równie dobrze można pójść na całość.