adcov.com

Jak radzić sobie z przewlekłą depresją

Czy u pacjenta występuje ciężka lub łagodnej depresji, istnieją sposoby na zwalczanie uczucia beznadziejności. Szacuje się, że około 16 procent populacji dorosłych ma przewlekłą depresję. Depresja to więcej niż sporadyczne bluesa. Niektórzy chorzy nie są w stanie wstać z łóżka, pracy, snu i jedzenia. Co więcej, depresja może wpływać na ich relacje z bliskimi.

Instrukcje

1 dostać się do dołu depresji. Doświadczenia życiowe mogą wywołać depresję. Należą do nich utrata bliskiej osoby, presji finansowej i problemy zdrowotne. Zanim człowiek może poradzić sobie z depresją, będzie musiał znaleźć sposoby radzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami, które wywołują smutek.

2 Trzymaj się zajęty. Pobyt zajęty utrzymuje swój umysł od problemów. Zamiast siedzieć i tarzać się w użalania się nad sobą i rozpamiętywać złych sytuacjach, odkryć ujście. Znajdź projekt całym domu lub eksperymentu z różnych hobby.

3 Bądź w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Ludzie, którzy zajmują się chronicznej depresji mają tendencję do izolowania się. Jednak może to nasilić objawy. Bycie wokół innych może zwiększyć zły nastrój i chorzy są bardziej prawdopodobne, aby zapomnieć o swoich problemach i poczuć się lepiej.

4 wiedzieć, kiedy, aby uzyskać pomoc. Chociaż niektórzy ludzie mogą traktować ich własnym przewlekłą depresję, poważna depresja może wymagać pomocy specjalisty. Porozmawiaj z lekarzem i dowiedzieć się o różnych możliwościach leczenia. Początkowo lekarze mogą przepisać antydepresyjne, aby pomóc w regulacji nastroju. Jeśli warunki nie poprawi, pacjenci mogą wymagać, aby skonsultować się z terapeutą.

5 Dowiedz się, jak radzić sobie z lękiem. Lękowe i obsesyjne myśli mogą wywołać depresję. Zamiast mieszkać na złych rzeczy w życiu, skupić się na pozytywnych aspektach. To może być rodzina, praca lub jakieś specjalne przywileje. Każdy zajmuje się miara problemów. Ludzie, którzy oczekują perfekcji są bardziej narażone na rozwój przewlekłej depresji.

6 Przyjęcie regularnych rutynowych ćwiczeń. Ćwiczenia zmniejsza poziom stresu i zwiększa poczucie własnej wartości, co z kolei walczy z depresją.