adcov.com

Jak radzić sobie z powolnym tarczycy

Gruczoł tarczycy jest położony w szyi, który reguluje metabolizm hormonów, wpływających, temperatury ciała, wzrost włosów, nastrojów i więcej. Gdy tarczyca niską skuteczność, to się nazywa niedoczynnością tarczycy. Objawy to depresja, przyrost masy ciała, zmiany w snu, utrata zainteresowania seksem i wypadanie włosów. Powolne tarczycy mogą być regulowane za pomocą kilku prostych kroków.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarz lub endokrynolog, aby przetestowali krew. Jest to jedyny sposób, aby wiedzieć na pewno, czy tarczyca jest powolny. Badanie krwi odbędzie pomiary T4 (główny) i hormonów tarczycy TSH (hormonu stymulującego tarczycę) we krwi.

2 Wybierz leczenie. Powolne tarczycy jest traktowany łatwo z dziennej hormonalnej tarczycy. Obie odmiany syntetyczne i naturalne są dostępne w różnych dawek. Reakcja na leki (odwrócenie wolnych objawów tarczycy) jest widoczny w około miesiąc.

3 Powrót do lekarza na regularne wizyty (zazwyczaj dwa razy w roku), kiedy lekarz badania krwi i dostosować leki wymagane. Omówić wszelkie objawy lub zmiany zauważyć. Nadal brać leki zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wskazówki:

  • Ustaw codzienne przypomnienie pop-up w urządzeniu komputerowym lub ręcznym, aby przypomnieć ci zabrać leki, zwłaszcza gdy zaczynasz nowy schemat.
  • Brać leki zgodnie z zaleceniami lekarza (syntetyczny hormon tarczycy należy przyjmować na pusty żołądek). Omów wszelkie inne leki, które zażywasz z lekarzem przy wyborze leczenia tarczycy, ponieważ nie mogą być interakcje z lekami, które cholesterolu walki z niedoboru żelaza i problemów.