adcov.com

Jak radzić sobie z Panic Podczas próby użycia CPAP

Obturacyjny bezdech senny jest to stan, w którym linia danego pacjenta zostają zasłonięte podczas snu. Pacjent będzie czasowo zamknąć oddech i, ogólnie, obudź się. Pacjenci, którzy cierpią z powodu bezdechu sennego wymagają użycia CPAP (ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) maszyny. Maszyna dmucha ciśnienie powietrza, przez rurki i maski, do pacjentów Airways, aby utrzymać je otwarte. Pacjent jest wówczas w stanie oddychać i spać prawidłowo.

Niestety, wielu pacjentów ma trudności z dostosowaniem się do użycia w maszynie CPAP. Niektórzy mogą początkowo doświadczać paniki podczas próby korzystania z urządzenia. Jednak większość pacjentów jest w stanie dostosować się w ciągu tygodnia lub dwóch. Następujące techniki może zmniejszyć paniki i pomóc pacjentowi dostosować się do zastosowania CPAP.

Instrukcje

Zmniejszenie Panic z CPAP

1 Praktyka korzystania z urządzenia CPAP podczas godzin czuwania, podczas czytania książki, oglądania telewizji lub wykonywania innej czynności rozpraszających. Wielu pacjentów ma trudności z dostosowaniem się do zastosowania CPAP, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Pacjenci będą mieli mniejszy niepokój w ciągu dnia, co to dobry czas na praktykę, i rozrywki pomoże pacjent stopniowo dostosować się do maszyny.

2 Rozpoczęcie korzystania z urządzenia CPAP 30 minut na godzinę przed próbując zasnąć. Zaangażowania się w niskiej intensywności, rozpraszać działalności, takich jak jeden używany wcześniej w ciągu dnia. Dać czas, aby przyzwyczaić się do posiadania maszyny na przed próbuje zasnąć z nim, aby zmniejszyć lęk i panikę.

3 Zwiększenie "rampy" czas na maszynie CPAP. "Rampa" ustawienie powoduje CPAP, aby rozpocząć się przy niższym ciśnieniu i zwiększyć przez pożądany okres czasu, w zakresie od 5 do 45 minut. To pozwala pacjentowi stopniowo dostosować się do maszyny, dzięki czemu przejście na wyznaczonym ciśnienia łatwiejsze. Pacjent, który cierpi z powodu paniki podczas korzystania z urządzenia należy ustawić urządzenie CPAP do najwyższego "rampy" czasu.

4 Zapytaj lekarza do czasowego obniżenia ciśnienia i powoli zwiększać ją w ciągu około dwóch tygodni. Pacjenci, którzy mają do czasu szorstką regulację, po użyciu urządzenia przez dwa tygodnie, tak, może skorzystać z tego tymczasową redukcję i bardziej stopniowy wzrost. Pacjent może nadal korzystać z "ziemi" poprzez ustawienie tej fazie regulacji, jak również.

5 Poproś lekarza o przepisanie recepty na nasenne lub anty-lęk leki. Pacjenci, którzy mają poważne epizody paniki podczas korzystania z urządzenia może tymczasowo skorzystać z tych leków. Po odpowiednim dostosowaniu, pacjent może przerwać ich stosowanie zgodnie z zaleceniami lekarza.