adcov.com

Jak radzić sobie z objawów raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy to poważna choroba, a wiele kobiet dotkniętych tą chorobą co roku. Rak szyjki macicy jest rak szyjki macicy, która jest mniejsza powierzchnia macicy i rozpoznaje się u rocznego badania cytologiczne. Ten typ raka jest spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego i występuje, gdy normalne komórki (znajdująca się w szyjce macicy), zmiany w komórkach rakowych. Choć rak szyjki macicy jest uleczalna, wiele kobiet doświadcza pewne wspólne i nieprzyjemne objawy. Jednak objawy są uleczalne, a kobiety mogą nauczyć się radzić sobie z nimi. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poradzić sobie z objawów raka szyjki macicy.

Instrukcje

1 Ustal, których objawy występują z rakiem szyjki macicy. Najczęstsze objawy raka szyjki macicy to dłuższe cykle menstruacyjne, nieprawidłowe krwawienia (po badaniu miednicy, po stosunku płciowego lub pomiędzy swoimi cyklach miesięcznych), zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy, nietypowy ból w obrębie miednicy i ból po stosunku płciowym. Jak rak szyjki macicy rozwija się, może także wystąpić niedokrwistość, ciągły ból w obrębie miednicy, a także ból w nodze lub z powrotem, utrata masy ciała i problemy z oddawaniem moczu.

2 Dokument objawy na kartce papieru lub użyć notatnika je nagrać. Należy zrobić listę wszystkich swoich objawów raka szyjki macicy. Upewnij się, że do listy, jak często występują, porę dnia trzeba je i czy objawy są łagodne lub ciężkie. Daj tę informację do swojego lekarza, kiedy iść na kolejną wizytę.

3 wizyty u lekarza w celu omówienia objawów. Lekarz ocenia swoją sytuację i stan zdrowia i pyta o objawy. Pamiętaj, aby podać lekarzowi utworzoną listę i przejść do informacji o niej. Ważne jest, aby być otwarty i szczery z lekarzem na temat objawów i odpowiedzieć na wszystkie jej pytania.

4 omówić strategie radzenia sobie z lekarzem. W zależności od specyficznych objawów lekarz może przepisać niektóre leki i antybiotyki w leczeniu objawów, a także dokonanie zmian do swojej diety. Na przykład, może on dać leki przeciwbólowe dla miednicy, nogi lub ból pleców, pigułki żelaza niedokrwistości, antybiotyki na infekcje pochwy, wyładowania i problemów moczowych i pigułki antykoncepcyjne, aby rozjaśnić swój menstruacji.

5 Postępuj zgodnie z wskazówkami twój Doctora € ™ s. Pamiętaj, aby wziąć wszystkie swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek dodatkowe działania niepożądane lub jeśli lek nie pomaga objawy.