adcov.com

Jak radzić sobie z Lisp

Jak radzić sobie z Lisp


Według dr Peter Wang, istnieje wiele różnych rodzajów lisps, jak również sposoby ich leczenia. Fizjologiczną przyczyną Lisp jest nieprawidłowe używanie aparatu mowy podczas tworzenia dźwięku. Na przykład, ludzie z Lisp bocznej umożliwiają przepływ powietrza po obu dźwięków języka podczas wymawiania "Z" lub "S" dźwięk. Jednak ludzie mogą doświadczyć lisps z powodów psychologicznych.

Instrukcje

1 Weź udział w Lisp wcześnie. Jeśli jesteś dorosły z Lisp, skontaktować się z lekarzem o tym, jak tylko zaczyna przeszkadzać. Jeśli jesteś rodzicem, uważnie słuchać wypowiedzi dziecka na lisps, nawet jeśli jest on po prostu zaczął mówić. Mówić poprawnie dziecku i nie mów mu, że myślę LISP jest uroczy, zgodnie Baby Center. Wychować lisp dziecka podczas spotkań z lekarzami i nauczycielami, i uzyskać różne opinie na temat tego, czy terapia mowy pomoże.

2 Zapisz się terapii mowy. Logopedzi zapewniają ćwiczenia, które uczą, aby poprawić lisp poprzez dźwięki poprawnie. Wykonaj ćwiczenia nadany przez logopedy. Powtarzać każdego z ćwiczeń tak często jak zaleceniami logopedy. Według dr Wanga, terapia mowy ma być powtarzalne.

3 Zobacz psychologa. Ponieważ niektóre lisps mogą być spowodowane przez problemy psychologiczne, psycholog może pomóc zrozumieć, dlaczego nie mówią poprawnie. Nawet jeśli LISP nie jest związane ze zdrowiem psychicznym, psycholog może pomóc nauczyć się poprawić swoją pewność siebie podczas mówienia lub jak radzić sobie obraźliwych komentarzy innych osób o swojej wypowiedzi.

4 Wypowiedz celowo. Jeśli próbowałeś leczyć lisp swoje lub swojego dziecka, i nie pracował, plan imprez publicznych, mówiąc dokładnie, pisząc i praktykowania swoich przemówień. Jeśli to możliwe, wybrać inne rodzaje komunikacji. Na przykład, zamiast konferencji, rozmów z klientami przez Internet. Jednak nie bój się kontynuować rozmowę.

Wskazówki

  • Twój lokalny miejsce kultu, urząd doradcy lub psychologa może mieć informacje na temat grup wsparcia dla osób z zaburzeniami mowy i innych.
  • Nie zniechęcaj się, jeśli nie widać różnicy po rozpoczęciu terapii mowy. W niektórych przypadkach, może być w terapii i ćwiczeń konsekwentnie przed widać żadnych wyników.