adcov.com

Jak radzić sobie z gazu spowodowane przez Chemii

Jak radzić sobie z gazu spowodowane przez Chemii


Chemia może spowodować spowolnienie lub przyspieszy ruch stolca przez jelita. To powoduje biegunkę, skurcze lub gazu. Leczenie raka może również zmienić prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach. Trawienie może mieć wpływ, powodując gazu lub skurcze. Jeśli jesteś na leków immunosupresyjnych, takich jak sterydy, może również rozwijać owrzodzenia lub poważnych powikłań brzusznych.

Instrukcje

1 Opisz swój ból do lekarza, aby mógł pomóc zarządzać. Prowadzić dziennik, jeśli to konieczne, spisywanie, kiedy masz gaz.

2 Połóż się do łagodzenia dolegliwości brzuszne i gazu. Pić tyle wody, ile można, mające od dwóch do trzech litrów dziennie.

3 Jedz małe posiłki i wziąć leki na raka, podczas gdy jesz pomóc smarować brzuch. To jest, oczywiście, chyba że wyraźnie mówi się stosowanie leku na czczo.

4 Unikaj palenia papierosów i picia alkoholu, gdy na chemię. Mogą zarówno podrażniać żołądek dalej.

5 Oddychaj głęboko i odpocząć, gdy skurcze żołądka lub masz gaz. Może to zapewnić ulgę.

6 Jedz niewielkie ilości mdłych potraw. Trzymaj się z dala od tłuste, tłuste i smażone żywności, ciepłej i pikantnych potraw, takich jak curry, żywności ładowane z cukru i dużych posiłków. Nie pij napojów z posiłkami i leżeć po jesz.

7 przepłukać usta z cytryny wody po jesz. Możesz także spróbować ssać landrynki, mięty lub kostek lodu.

Wskazówki:

  • Jeśli chcesz wziąć over-the-counter leczenia gazu lub bóle brzucha, porozmawiaj z lekarzem.
  • Zadzwoń do lekarza i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach od razu, czy bóle brzucha nasilają i zasłabnięcia, zawroty głowy, spocony, ma gorączkę lub wymioty.