adcov.com

Jak radzić sobie z bólem stawu biodrowego

Ból biodra czuł się wewnątrz biodra lub w pachwinie jest zazwyczaj spowodowane problemami z stawu biodrowego, zgodnie z Mayo Clinic. Podczas gdy ból odczuwany na zewnątrz biodra lub udo to może powodować problemy związane z mięśni, więzadeł i ścięgien otaczających staw biodrowy. Ból stawu biodrowego na ogół nie jest poważne, a często można leczyć samoobsługi.

Instrukcje

1 Take over-the-counter lek przeciwbólowy. Zgodnie z Mayo Clinic, over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol (Tylenol) lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofenu) pomoże zmniejszyć ból i obrzęk związany z bólem biodra. Należy pamiętać, że ponad-the-counter leki przeciwbólowe mogą być niebezpieczne w razie niewłaściwego użycia. Według United States Food and Drug Administration, przedawkowanie lub za pomocą over-the-counter ból paracetamol przeciwbólowy na więcej dni niż zalecane może prowadzić do poważnych problemów z wątrobą.

2 Ice swoje biodro. Zgodnie z Mayo Clinic, należy lód swoje biodra do 15 do 20 minut w ciągu dnia. Można to zrobić przy użyciu mrożonych warzyw zawinięte w ręcznik lub stosując zimne zabiegi do bioder.

3 Połóż biodro. Jednym ze sposobów na odpoczynek swoje biodro jest pobyt z dala od niego. Możesz także skorzystać z pomocy laski lub chodzika. Według Pattianne Ruppel, fizjoterapeuta w Szpitalu św Karola w Port Jefferson, Nowy Jork, laski lub chodzika jest szczególnie ważne, jeśli ból jest przyczyną hip można stracić równowagę. Kolejnym narzędziem wsparcia jest długa shoehorn, które mogą pomóc uniknąć wyginania się osiągnąć rzeczy.

4 Rozpocznij fizycznego programu terapii. Fizykoterapia może zwiększyć siłę i zakres ruchu w stawie biodrowym i okolicznych mięśni. To, według Ruppel, minimalizuje ból biodra. Ogólnie rzecz biorąc, ktoś przeżywa ból biodra, zostaną poddane terapii dla sześciu do 10 tygodni, dwa do trzech razy w tygodniu. Ponadto należy stosować się do jakiegokolwiek programu ćwiczeń w domu zaprojektowanego przez fizjoterapeuta. Należy pamiętać, że osoby doświadczające bólu biodra nie powinien podejmować program ćwiczeń bez konsultacji z lekarzem.

5 Zobacz lekarza. Chociaż istnieją pewne rozwiązania samoopieki, Mayo Clinic wynika, że ​​natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: deformację stawów, popping hałasu w czasie twój hip został ranny, niemożność ponosi ciężar na nogi chorego , intensywny ból lub nagły obrzęk.