adcov.com

Jak radzić sobie z bólem po zabiegu dentystycznego

Jak radzić sobie z bólem po zabiegu dentystycznego


Chirurgia stomatologiczna jest niezbędne w leczeniu chorób jamy ustnej, takich jak zębów zatrzymanych lub nierównego wzrostu szczęki. Pacjentów po zabiegu stomatologicznym często doświadczają dyskomfort ze względu na pęcznienie i siniaki w ustach. Kroki, które pacjenci mogą podjąć, aby zarządzać i zmniejszyć ból pooperacyjny to biorąc przepisane leki, odpowiednio dbając o obszarach dotkniętych i wybór żywności i napojów odzysku w obsłudze.

Instrukcje

1 Rozpocznij podejmowania jakichkolwiek przepisanych antybiotyków i środków przeciwbólowych bezpośrednio po zabiegu, jako środek przeciw bólu poboru.

2 zmniejszają obrzęk przez zastosowanie zimnego kompresu podczas pierwszych 24 godzin po zabiegu. Trzymaj kompres na obszarze spuchniętą przez 10 minut. Usuń po 10 minutach i utrzymać ją przez kolejne 10 minut. Carry on z tego zmiennego rutyny, gdy jesteś przebudzony w ciągu pierwszych 24 godzin w okresie pooperacyjnym.

3 Treat opuchnięte obszary z ciepłym kompresu na drugi dzień po operacji. Korzystanie butelkę wody lub pad ogrzewania zawinięte w ręcznik pobudzi krążenie krwi i zmniejszyć obrzęk. Temperatura powinna być ciepły okład, w przeciwieństwie do gorąco.

4 masaż ból mięśni szczęki delikatnie za pomocą miękkiej, wilgotnej myjki.

5 jeść miękkie pokarmy, które są łatwe do żucia, takich jak jajka, makaron i bananów. Unikaj gorących napojów, takich jak kawa i herbata.

Wskazówki:

  • Zrób swój własny zimny kompres przez owinięcie plastikową torebkę wypełnioną kostkami lodu lub worek mrożonych warzyw w ręcznik.
  • Ból, który pogarsza się po dwóch dniach jest ogólnie uważane za nienormalne. Jeśli jest to przypadek, skonsultować się z dentystą. Nie należy spożywać alkoholu podczas przyjmowania leków przeciwbólowych. Pacjenci, u których zostały określone narkotyczne leki przeciwbólowe, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn podczas przyjmowania leku.