adcov.com

Jak Ptasia grypa leczyć?

Ptasia grypa

H5N1, powszechnie znany jako ptasiej lub ptasiej grypy, występuje naturalnie w populacji ptaków. Departament Stanu USA zgłasza obawy, że wirus H5N1 ma zdolność do mutowania się do bardzo śmiertelnego szczepu. Jeśli to mutacja obejmuje zdolność do rozprzestrzeniania się z osoby na osobę, może spowodować światową pandemię kolejną śmiertelną.

Objawy

Grypa rozprzestrzenia się, kiedy ktoś jest chory kaszle lub kicha. Kropelki wirusowe oni wypychają mogą podróżować 05:57 nogi zanim wylądują na powierzchni. Jeśli oddychać w tych kropelek lub dotykać powierzchni lądują na, można łatwo się zarazić.

Objawy grypy chodź szybko. Są to Achy mięśni i stawów, bóle głowy, gorączkę ponad 100 ° C, kaszel, katar, ból gardła i zmęczenie. Mogą one również obejmować ból brzucha i biegunka, chociaż grypy są infekcje dróg oddechowych. Powikłania mogą obejmować odwodnienie, zapalenie płuc, ciężka niewydolność oddechowa, zaburzenia psychiczne i inne powikłania zagrażające życiu.

Leczenie w domu

Większość osób z grypą może być z powodzeniem leczone w domu.
Idź do łóżka i pozostać odizolowany w pokoju z drzwiami zamkniętymi.
Pij dużo płynów i jeść zdrową żywność.
Snu, tak jak to możliwe.
Używaj tylko jedna łazienka i regularnie dezynfekować go.
Sztućce i osobiste przedmioty higieny powinny być oddzielone od rodzina jest i przemywa dezynfekującego.
Nosić maskę, gdy inni są obecni w pokoju. Powinni nosić także maskę.
Nie wychodzić z domu, i nie pozwól odwiedzającym wewnątrz.
Zostać w domu co najmniej siedem dni od początku objawów, lub dopóki nie są gorączka i objawy free 24 godziny.

Leki

Badania z USA Departament Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wynika, że ​​leki przeciwwirusowe Tamiflu i Relenza może pomóc przeciwko H5N1. Blokują one zdolność wirusa do replikowania się i trzeba podjąć jak najszybciej stać się chore lub są narażone na chorego członka rodziny. Zadzwoń do lekarza, ponieważ są one na receptę leki.

Jeśli kaszel lub zatłoczonych, użyj over-the-counter leki obkurczające błonę śluzową lub leki przeciwhistaminowe, aby pomóc z objawami. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby tarczycy, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Użyj paracetamol lub ibuprofen na gorączkę. Zwłaszcza u dzieci w wieku poniżej 18 lat, nie stosować aspiryny ani żadnych leków zawierających salicylany, ze względu na silne powiązania z zespołem Reye'a. Zespół Reye'a wpływa na centralny układ nerwowy i wątrobę, a to może być śmiertelne.

Powikłania

Jeśli wystąpią trudności w oddychaniu lub świszczący oddech, gorączka, która nie jest kontrolowana, kaszel, który jest męczące i coraz gorzej, splątanie, trudności w oddawaniu moczu, skontaktuj się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w celu oceny.

W przypadku wystąpienia powikłań, konieczne może być hospitalizowany i obsługiwane z IV płynów, antybiotyków, oddychając zabiegi i ewentualnie respiratora wsparcie. Niektórzy ludzie, jak kobiet w ciąży, chorych na cukrzycę i osób z upośledzoną odpornością, ci, którzy mają choroby serca, astma czy rozedma płuc są bardziej narażone na ryzyko powikłań rozwijających się i musi być uważnie obserwował.