adcov.com

Jak przyznają, bezdech senny (dla małżonków)

Bezdech senny jest niebezpieczny stan w którym człowiek przestaje oddychać podczas snu. To zaprzestanie oddychania może się zdarzyć kilka razy w godzinę, powodując zwiększone ryzyko nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru mózgu i cukrzycy żeby wymienić tylko kilka.
Jeśli ty lub twój małżonek chrapie jest wyższa niż średnia szansa, że ​​możesz lub mają bezdech senny.

Jako małżonka lub signifigant Inne masz obowiązek dla zdrowia i dobrostanu współmałżonka powiedzieć im, jeśli jest to problem i poprosić ich, aby szukać pomocy medycznej w tym potencjalnie zagrażających życiu problemów zdrowotnych

Instrukcje

1 Przede wszystkim
Czy Twoje chrapanie partnera we śnie:
Chrapanie jest jednym z pierwszych objawów bezdechu sennego
Kiedy chrapać swoje podniebienie miękkie wibruje lub twój język wsuwa z powrotem do dróg oddechowych, powodując częściową niedrożność dróg oddechowych.
To może się jednak blokada powoduje całkowite zatrzymanie oddychania chrapiącą. To jest bezdech senny

2 Słuchaj wzór z chrapania
Typowe osób cierpiących na bezdech senny mają wzór ciężki oddech następnie płytsze oddychanie potem zatrzymać oddech.
To może rzeczywiście wystąpić więcej niż raz na minutę!
Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w regularnych normalnego oddychania należy sprawdzić, czy obserwować to zatrzymanie oddechu i liczyć czas w sekundach, jeśli możesz.
Współmałżonek może być niespokojny podczas snu lub za krótki oddech po przebudzeniu. Wynika to z faktu, że nie rzeczywiście osiągnąć naprawczej snu REM.

3. Wreszcie, jeśli zauważysz, że twój małżonek wydaje się cierpieć na bezdech senny należy z nimi rozmawiać i zachęcam ich, aby omówić problem z lekarzem. Plan na udział w tym lekarze odwiedzić, aby można omówić swoje spostrzeżenia z nimi, aby pomóc ustalić, czy lekarz badanie snu jest konieczne.

Wskazówki:

  • Bezdech senny to stan niebezpieczny i powinny być identyfikowane i traktowane
  • Niektórzy lekarze będą robić tylko badania snu, jeśli małżonek mówi im, że ich współmałżonek przestaje oddychać podczas snu
  • Jeśli czujesz, że możesz mieć bezdech senny należy skontaktować się z lekarzem
  • Sugeruje się, że co najmniej 3 na 10 osób ma bezdech senny i używać maszyny CPAP lub innego urządzenia, gdy śpi.
  • Jeśli chrapać istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że masz bezdech senny
  • Nieleczony bezdech senny może powodować nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, cukrzyca i myariad innych schorzeń.