adcov.com

Jak przyswoić Witaminy

Ciało ludzkie wymaga odżywcze funkcjonować i przetrwać. Ponad 12 różnych witamin są niezbędne dla dobrego zdrowia. Witaminy te występują naturalnie w różnych źródeł żywności, ale gotowanie, puszkowanie i inne sposoby obróbki niszczyć niektóre z nich. Wiele osób podejmuje witaminowych suplementów diety każdego dnia. Można zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania i przyswajania witamin z żywności i suplementów, przestrzegając kilku podstawowych procedur.

Instrukcje

1 Jedz zróżnicowanej diety. Zawierać pokarmy bogate w witaminy i inne składniki odżywcze. Ogranicz spożycie pustych kalorii. Są to artykuły spożywcze o małej wartości odżywczej i wiele zawierają wysoki poziom cukrów i tłuszczów. Wzmocnić swoją dietę z dodatkowymi witaminami, jeśli są w stanie spożywać szeroki wachlarz żywności lub jeśli jesteś wegetarianinem. Wybierz wiele witamin, aby zachęcić przyswajanie poszczególnych składników odżywczych. Niektóre witaminy polegać na obecności innych wchłaniania.

2 Zmniejsz czas gotowania dla wielu rodzajów żywności. Parowe lub smażyć warzywa uniknąć witaminy straty z nadmiernego ciepła. Zastępcze surowe i gotowane owoce w puszkach dla odmiany. Ludzki organizm przyswaja więcej witamin z pokarmów spożywanych w ich naturalnym stanie.

3 Weź witaminowych suplementów diety opracowane specjalnie do łatwego wchłaniania i przyswajania. Jeśli jesteś w wieku powyżej 50, mogą wystąpić zmniejszoną zdolność do absorpcji niektóre formy witamin, zwłaszcza witaminy B12. Spożywać pokarmów wzbogacanych tej witaminy i wybrać krystaliczną formę dodatkowego B12 dla najlepszego wchłaniania. Wybierz płynnych witamin, jeśli masz problemy z trawieniem te w formie tabletek.

4 regularnie brać witaminy rozpuszczalne w wodzie. Organizm ludzki nie jest zdolny do przechowywania tych witamin za długie okresy czasu, więc uzupełnić je poprzez spożywanie świeżych produktów spożywczych, w tym owoców i warzyw ciemno-kolorowe i roślin strączkowych. Weź witamin rozpuszczalnych w tłuszczu z żywności w celu zapewnienia odpowiedniej ilości tłuszczu niezbędnego do witaminy asymilacji.

5 picie alkoholu z umiarem, albo wcale. Nadmierne spożycie alkoholu zmniejsza wchłanianie witamin w niektórych osobników mogą powodować niedoboru witamin.