adcov.com

Jak przygotować żywności dla Candida Dieta

Drożdżopodobne zwane Candida naturalnie mikroorganizmy rozwijają się w jelitach, ust i innych części ciała ludzkiego. Jednakże, gdy nierównowaga bakterii zachodzi spośród niekontrolowane drożdży może powodować problemy zdrowotne. Skuteczne rozwiązanie dla przerostu jest ostatecznie "głodować" organizmy drożdżowy poprzez wyeliminowanie pokarmów, które sprawiają, Candida prosperować. Candida dieta powinna składać się z żywnością niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości białka, w tym mięsa i zielonych warzywach liściastych.

Instrukcje

1 Upewnij się, mądrych wyborów zakupy. Przygotowywanie żywności dla diety Candida zaczyna się składników zdecydujesz się na zakup w sklepie spożywczym. Zapoznać się z przetworzonych produktów spożywczych pakowanych w puszki, butelki i pudełka, które zawierają drożdże, rafinowanego cukru, rafinowanej mąki, chemikaliów, środków konserwujących i / lub barwnika spożywczego.

2 Wyeliminowanie składników słodzących i żywności. Jednym z najważniejszych składników, aby uniknąć podczas przygotowywania żywności dla Candida posiłków dietetycznych jest cukier. Candida rozwija się na cukrze, którym paliwa drożdży i przyczynia się do osłabienia układu odpornościowego. Nie należy gotować z rafinowanego cukru, w tym biały, brązowy lub cukru surowego, syropu klonowego, miodu lub melasy.

3 Ograniczenie wykorzystania składników mlecznych. Czasowo wyeliminować wszelkie formy mleka krowiego i większości serów (zwłaszcza w wieku, spleśniałe lub przetworzone pozycje) przy przygotowywaniu posiłków dla diety Candida. Podczas gotowania nie należy używać Velveeta, ser Whiz kremowe Sery Roquefort lub niebieski ser. Jednak diecie Candida powinien skorzystać z "dobrych" bakterii znajdujących się w jogurcie.

4 Dołącz warzyw niskowęglowodanowa w posiłkach. Przygotowywanie potraw z małą lub bez węglowodanów do diety Candida może zmniejszyć ilość drożdży w systemie. Wybierz ogórki, cukinia, kapusta włoska, szpinak, zielona fasola, cebula, zielona papryka i wszelkie zielone, liściaste warzywa do przygotowania posiłku. Gotować z awokado dodać żywność, która stabilizuje poziom cukru we krwi.

5 Uważaj naturalnych cukrów w owocach. Te cukry naturalne występujące w owocach dodać do wzrostu drożdży. Unikaj soków owocowych i świeże, mrożone, konserwowane i suszone owoce - wersje z wyjątkiem zielone jabłka, grejpfruty, cytryny i limonki. W zwyczaju odczytywania etykiet do wykrywania ukrytego cukru w ​​produktach żywnościowych, takich jak sacharoza, fruktoza, maltoza, laktoza, glukoza, sorbitol i polisacharydy.

6 Nie należy służyć wypieki. Candida dieta powinny wyeliminować pokarmów zawierających drożdże, w tym drożdże piekarnicze i drożdże piwne. Ponieważ wiele wypieki polegać na drożdżach, aby rosnąć w piekarniku, należy unikać pokarmów, które obejmują przygotowanie krakersy, bułeczki, chleb, bułki, ciasta i babeczki.

7 Zapoznaj się z produktów zawierających gluten. Chleby zawierać nie tylko drożdże, ale także nosić glutenu - białka substancji ciasta, który daje jej lepką konsystencję. Gluten należy unikać, gdy w diecie Candida ponieważ jest wysoce uczulające i wysokiej zawartości węglowodanów. Przejdź pokarmy zawierające gluten (takich jak chleb i makaron), które zawierają pszenicy, jęczmienia lub żyta. Wybierz alternatywne, takie jak ziarna, kamut i quinoa.

8 Wybierz mięs mądrze. Podczas przygotowywania potraw dla diety Candida, unikać mięsa, które zostały zrealizowane, utwardzone, suszone, wędzone lub marynowane. Wyeliminować utwardzony boczek, hot-dogi, wędzonego łososia, marynowane śledzie, wędzone kiełbasy, pastrami, Bolonia, wędliny, salami i peklowana wołowina z diety. Unikać panierowane mięso i idealnie wybierz przystawek z organicznych wersjach wolnowybiegowego wołowiny, wątroby, jagnięcina, wieprzowina i drób. Wybierz krewetki, dorsz, pstrąg, sum, halibut, flądra, okoń, czerwonego i dzikiego łososia rybę na obiad i kolację.

Wskazówki

  • Gotuj z sery niższa zawartość laktozy w diecie Candida, w tym ostrego białego sera cheddar, Monterey Jack, Swiss, mozzarella, Colby i Provolone.
  • Wzmocnienia naturalnej obrony organizmu suplementów ziołowych, dodając do posiłków. Olej goździkowy kapsułki, oregano i czosnkiem są znane do pracy w stosunku do przerostu Candida.
  • Unikaj używania orzeszki ziemne, masło orzechowe i pistacje podczas przygotowywania żywności, ponieważ niosą ze sobą wysokie ryzyko zanieczyszczenia formy.
  • Nie przygotowywać potrawy z keczup, musztarda, sos BBQ, sos sojowy, sos Worcestershire, pikle, ostry sos, zielone oliwki, chrzan, sos sojowy lub majonezu. Zawierają ocet kultury drożdży (produkt uboczny) znalezionych w wielu marynat, sałatek i komercyjnych przypraw.