adcov.com

Jak przygotować się do przeszczepu wątroby

Jak przygotować się do przeszczepu wątroby


Podczas oczekiwania na nową wątrobę, będziesz cierpieć zarówno stresu fizycznego i emocjonalnego. Można podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć niepokój i być gotowi, jak można być do zabiegu.

Instrukcje

1 Carry brzęczyk z Tobą, dokądkolwiek się udasz. Pamiętaj, aby zawsze mieć dostęp do telefonu.

2 Wybierz wyznaczonego kierowcy w trybie gotowości. Gdy zadzwoni telefon i wątroba dawcy staje się dostępna, nie mogą czuć się do jazdy się do ośrodka transplantacyjnego.

3 Telefon Twój lotnicze do rozkładów lotów regularnie, jeśli masz zamiar lecieć do ośrodka transplantacyjnego. Przygotuj alternatywny plan podróży w przypadku lotniska jest zamknięty lub lot opóźniony.

4 Weź leki zgodnie z zaleceniami lekarza i jeść prawo. Unikanie soli zmniejsza retencję płynów. Pokarmy bogate w błonnik będzie strzegł waszych jelit ruchu dobrze.

5 Porozmawiaj z doradcą lub przeszczepu pracownika socjalnego, jeśli czujesz się niespokojny.

6 uniknąć zakażenia. Umyć dokładnie ręce i unikać osoby chore.

7 Poszukaj koledzy kandydaci przeszczepie rozmawiać. Wiele ośrodków transplantacji są dostępne przedoperacyjna sieć wsparcia, oferując system "Buddy", która skupia ludzi, którzy czekają na przeszczep.

8 Pamiętaj, nie jeść i nie pić niczego po rozmowa przychodzi. Twój żołądek musi być pusty do zabiegu.

Wskazówki:

  • Wszyscy pacjenci wątroby na liście oczekujących są oceniane obiektywnie i jednakowo traktowani. Pieniądze i status nie są traktowane podczas przypisywania wątroby u pacjentów.
  • Więcej informacji na temat choroby wątroby i transplantacji, zadzwoń pod numer 1-800-GO-Liver.
  • Trzymaj swoje normalne czynności jak najwięcej. Nie wkładać całe swoje życie zawieszone.
  • Mimo, że może być nazywany przyjść na przeszczep wątroby, należy pamiętać, że będzie odesłany do domu bez wątroby, jeśli wykazują żadnych objawów infekcji lub gdy lekarze uważają, że wątroba dawcy działa źle lub oznaki pogorszenia ,
  • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym opieki zdrowotnej przed profesjonalnym wykonywania innych czynności związanych ze zdrowiem i odżywianiem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut dla profesjonalnych porad medycznych lub leczenia.