adcov.com

Jak przygotować się do chirurgii endoskopowej cieśni nadgarstka

Jak przygotować się do chirurgii endoskopowej cieśni nadgarstka


Chirurgia jest często końcowe leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Jeśli wszystkie inne zabiegi były nieskuteczne, przez co najmniej rok, lekarz może zalecić endoskopową operację dla swojej kondycji. Ważne jest, aby przygotować się do chirurgii endoskopowej cieśni nadgarstka, chociaż jest mniej inwazyjny niż inne rodzaje operacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do zabiegu endoskopowego cieśni tunelu.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy lekarz będzie z lokalnych lub znieczulenia ogólnego. Były tylko znieczula obszar działania, gdy ta ostatnia daje spać przez czas trwania operacji. Środki znieczulające ogólnie mają znacznie bardziej rygorystyczne niż wskazówki dotyczące przygotowania środki miejscowo znieczulające, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, które masz zamiar mieć.

2. Porozmawiaj z szefem o wzięciu wolnego czasu. Jeśli operacja będzie na dominującej ręce i zrobić dużo pracy z rękami w swojej pracy, może być na okres do czterech tygodni. Jeśli po operacji na swojej ręki nie dominującej i twoja praca wymaga trochę prac ręcznych, możesz być z powrotem w ciągu zaledwie dwóch dni.

3. Spójrz w rodzaju leków będzie biorących podczas odzyskiwania. Musisz być bardzo pewny, że nie jesteś uczulony na którykolwiek z tych leków.

4 Znajdź fizjoterapeuty. Po operacji fizjoterapia jest bardzo ważne, aby odzyskać siły rąk i ruch. Lekarz może być w stanie zaproponować kilka dobrych terapeutów. Idealne fizjoterapeuta będzie ktoś, że chcesz, ale także ktoś, kto dobrze zorientowani w dłoni i nadgarstka fizykoterapii. Będziesz prawdopodobnie będzie fizykoterapii raz lub dwa razy w tygodniu przez okres jednego do dwóch miesięcy.

5 Porozmawiaj z chirurgiem i dowiedzieć się, czy robi portal jednego lub dwóch operacji portal. Endoskopowa operacja polega na wprowadzeniu małej rurki z kamerą w ręku. Chirurg albo włożyć rurkę poprzez nacięcie w nadgarstku lub nacięcia w nadgarstku i dłoni. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób operacja zostanie wykonana.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że Twój lekarz traktuje cieśni nadgarstka z chirurgii endoskopowej w przeszłości. Więcej doświadczenia chirurga, tym mniej prawdopodobne będzie, że popełniamy błędy.
  • Upewnij się, że chirurgia endoskopowa jest właśnie dla Ciebie. Jeśli mięśnie kciuka jest poważnie zmarnowane się ze względu na zespół cieśni nadgarstka, chirurgia endoskopowa może nie w pełni przywrócić siłę swojego układu. Porozmawiaj z lekarzem na temat dostępnych opcji.
  • Jeśli będziesz mieć znieczulenie ogólne, często nie będą mogli jeść do 18 godzin przed zabiegiem chirurgicznym. Ważne jest, aby przygotować się do zmniejszenia ryzyka komplikacji podczas operacji.