adcov.com

Jak przetrwać w lodowatej wodzie

Wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji - ale w świetle handlowej lądowania odrzutowych w lodowatych wodach zimnych w nowojorskiej Hudson River i podobnych wypadkach - to lepiej się przygotować i nauczyć się umiejętności niezbędnych do zwiększyć nasze szanse na przetrwanie takich zdradliwe warunki.

Ten artykuł będzie oferować kilka wskazówek, jak przetrwać w lodowatej wodzie.

Instrukcje

1 Raz w lodowatej wodzie kluczem do przetrwania jest, aby spróbować opóźnić ciało przed pójściem do hipotermii. Znajdź urządzenie pływające lub obiekt, jeśli jest w pobliżu i staraj się jak najwięcej ciała, jak to możliwe z lodowatej wody.

2 Jeśli jesteś w wodzie, a następnie ustawić się w celu zapobiegania, jak mało ciepła, jak to możliwe przed ucieczką ciała. Trzymaj kolana blisko klatki piersiowej i skrzyżować ramiona przed sobą. Zachować spokój, jak to możliwe i staram się nie tracić energię, miotając się i pozwalając na ucieczkę ciepła ciała w lodowatej wodzie. Staraj się trzymać głowę i twarz z wody.

3 Tłum lub skupisko wraz z innymi ludźmi, w wodzie, aby spowolnić temperaturę ciała przed ucieczką.

4. Staraj się zachować spokój i nie próbuj pływać chyba widać pomoc przybyciu lub istnieje urządzenie do pływania w pobliżu, że można wspiąć się. Basen i inne działania będą rozpraszać energię cieplną organizmu szybciej niż pobyt spokojny i nadal.

Wskazówki:

  • Zawsze zrozumieć, jak korzystać z urządzenia flotacji. Słuchaj stewardesa i przeczytać podręcznik bezpieczeństwa, gdy jesteś na pokładzie samolotu lub statku.
  • Kup US Coast Guard zatwierdzony osobisty sprzęt ratunkowy. Upewnij się, że pasuje rozmiar i do konkretnych sportów wodnych.
  • Ten artykuł nie jest substytutem dla poszukujących pomocy medycznej lub porady z własnego lekarza lub zawodowej służby zdrowia.