adcov.com

Jak przetrwać pandemii grypy ptaków

Jak przetrwać pandemii grypy ptaków


Epidemia wirusa ptasiej grypy, w szczególności szczep H5N1, które mogą przejść przez ptaka do człowieka i człowieka do kontaktu z ludźmi, może masz zaniepokojeni pandemią ptasiej grypy. Jak w przypadku każdego wirusa wybuchu, są środki, które można podjąć, aby uniknąć zarażenia wirusem. Są to podstawowe środki czystości i gotowości, jak również kroki zapobiegawcze wyłączne do ptasiej grypy ptaków. Jeśli nie panikować i podjąć odpowiednie kroki, aby chronić siebie, szanse będą znacznie lepsze dla przetrwania epidemii ptasiej grypy.

Instrukcje

1 Unikaj ptaków i ich odchody. Większość przypadków wystąpienia grypy ptaków transmisji z bezpośredniego kontaktu z zarażonymi ptakami lub ich odchodami. Jeśli trzeba obsługiwać ptaki potencjalnie zainfekowane, należy to zrobić ostrożnie i zawsze zdezynfekować ręce po kontakcie.

2 Trzymaj się z dala od innych ludzi zakażonych wirusem ptasiej grypy. Chociaż transmisji z człowieka na człowieka H5N1 jest mniej powszechne niż ptaka do zakażeń ludzi, bliski kontakt z zakażonymi ludźmi może dać ptasiej grypy. Mutacja wirusa H5N1 może także prowadzić do zwiększenia liczby przypadków z człowieka na człowieka infekcji.

3 Gotować kurczaka i inne ptactwo dokładnie przed jedzeniem. Raporty Medycyna netto, że nie można złapać grypę ptaków - nawet od ptaków zakażonych - gdy mięso jest odpowiednio ugotowane. Gotuj mięso na co najmniej 165 stopni Celsjusza i gotować jajka, aż do ich firmy. Ponadto, dezynfekcji rąk i powierzchni przed i po pracy z surowego drobiu.

4 natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią objawy związane grypy ptaków. Objawy ptasiej grypy są podobne do typowych objawów grypy, takich jak kaszel, gorączka, bóle mięśni i ból gardła. Udać się do lekarza, jeśli objawy te oczywisty, zwłaszcza jeśli niedawno podróżował do miejsc, z ptasią grypą lub odwiedzili gospodarstwa lub rynków z drobiem.

5 up Zdjęcie od dostaw jak konserwy, bez recepty, materiałów pierwszej pomocy, baterie i świece. Jeśli ptasia grypa rozprzestrzenia się w twojej okolicy, nie chcesz wychodzić z domu bez potrzeby, jak to będzie zwiększyć potencjalną ekspozycję na wirusa.

Wskazówki:

  • Zachować spokój. Jeśli w panikę, jesteś bardziej podatny na popełnianie błędów, które mogą zwiększyć ekspozycję na ptasiej grypy.