adcov.com

Jak przeszczep kończyny drzewa brzoskwini

Jak przeszczep kończyny drzewa brzoskwini

W celu brzoskwinia lub wszelkie drzewa owocowe przynosić owoce to musi być zaszczepiony. Szczepienie jest proces wstawiania kończyn lub pąki drzewa jednego do innego drzewa. Istnieje wiele skutecznych metod szczepienia, w tym metodę rozszczep. Jeśli masz starszy drzewo, może chcesz przeszczep to w więcej niż jednym miejscu. Szczepienie może pomóc wypełnić drzewa oprócz drzewo produkcji owoców.

Instrukcje

• Wybierz koszmary, lub kawałki, rodzic brzoskwini drzewo, które chcesz przeszczep do nowego drzewa. Najlepszy czas, aby wyciąć koszmary jest w zimie lub wczesną wiosną, kiedy rodzic drzewo jest nieaktywnych.

• Odciąć korzeń oddział, gdzie zostaną umieszczone koszmary, upewniając się do opuszczenia pniu. Dłutem szczepienia, podzielić kikut na środku, tworząc rozszczep (crack) co najmniej 1 calowy głębokie. Użyj śrubokręta lub duży nóż do poszerzenia rozszczep, w razie potrzeby.

• Zredukować potomek do klina na jednym końcu i włóż ją do rozszczepu. Czy nie do końca jest zbyt ostry, lub potomek może nie pasować również w szczelinie. Wziąć drugą potomek i zredukować, wstawienie go do drugiego końca rozszczepu.

• Wrap przeszczep do ochrony Unii i pełną długość rozszczep, lub użyć szczepienia mieszanki do wypełnienia rozszczepu.

• Obserwować rozwój przeszczep i chronić go przed włamaniem wiążąc go do drewnianych zastrzałów. Alternatywnie powiązać wszystkie pędy z koszmary z sznurka.