adcov.com

Jak Przemyć ranę

Jak Przemyć ranę


Korzystanie z rozwiązań antybakteryjnych do płukania rany może zrobić więcej szkody niż pożytku. Gerald Łazarz, MD, profesor dermatologii i dyrektor Centrum Johns Hopkins ran, stwierdza "Najczęstszym alergenem w Stanach Zjednoczonych jest Neosporin, co powoduje kontaktowe zapalenie skóry." Antybakteryjne rozwiązania oczywiście nie są najlepsze do czyszczenia.

Czyszczenie rany preparat nie leczenia. Nie daj się nabrać; tylko szczególne roztwory powinny być stosowane do gojenia się szybko leczyć. Poświęć trochę czasu na przygotowanie zestawu do rany w domu, gdy jest to potrzebne.

Instrukcje

1 Umyć i wysuszyć ręce. Założyć rękawice lateksowe cię chronić i jeden pomagasz od zanieczyszczeń.

2 Wyciąć wszystkie włosy wokół rany przy użyciu nożyczek, uważając, aby utrzymać włosy z rany. Zwilż kawałek gazy roztworem antyseptycznym. Ostrożnie przetrzyj skórę wokół rany, zostawiając rany.

3 Skanowanie ranę lupą na fragmenty brudu i zanieczyszczeń wbitych w ranę. Ręcznie usunąć fragmenty za pomocą pęsety, uważając, aby nie zrobić więcej szkód rany.

4 Napełnij strzykawkę nawadniania z roztworem soli. Kąt rany więc rozwiązanie może wypływać z rany w jednym kierunku. Rozpoczyna się na górze rany posiadać strzykawka około dwóch cali powyżej i prostopadłe do rany. Spray roztwór do rany powoli, na swój sposób pracy wzdłuż uszkodzonego obszaru. Powtórz ten proces kilka razy, aby upewnić się, że powierzchnia jest czysta.

5 Wlać trochę wody sterylizowanej nad raną, aby zmniejszyć ryzyko podrażnienia z roztworu soli fizjologicznej. Umieść kawałek czystej gazy nad obszarem utrzymać go w czystości podczas przygotowania opatrunku na pokrycie rany.

Wskazówki:

  • Użyj dobrego oświetlenia.
  • Zachowaj spokój jeśli osoba jest zdenerwowana.
  • Utrzymuj w czystości, aby uniknąć zakażenia.
  • Zachować osoby nadal podczas cięcia, aby uniknąć dalszych szkód.
  • Płukanie może zbyt wiele czynników krzepnięcia zmyć i ponownie krwawienie.