adcov.com

Jak promować rozwój społeczny niemowlęcia

Dziecko może się zapalić swoje życie z jego zachwytu i odkrycia otaczającego go świata. Możesz zachęcić wszystkich, że od dnia przynieść do domu niemowlę. Rozwój społeczny niemowlęcia jest pierwszy temat tworzenia załączników do opiekunów, uczą się, jak reagować i interakcji, a następnie przejście do szerszego świata społecznego za pomocą czego się nauczył od was. Uczysz swoje dziecko przy każdym ruchu, czy zamierzają lub nie, więc być aktywne w promowaniu rozwoju społecznego twojego niemowlęcia.

Instrukcje

1 przytulić dziecko. Tulić, trzymać ją blisko. Śpiewać do niej. Pozwolił jej usłyszeć dźwięk twojego głosu, oddechu, bicia serca. To sprawia, że ​​czuje się bezpieczna i pomaga jej stanowią załącznik do ciebie, który jest pierwszym krokiem w budowaniu relacji. Ta interakcja zaczyna budować miłość i sympatię i zaufanie, że będzie dbać o jej potrzeby.

2 Niech Twoje dziecko patrzeć na ciebie. "Dzieci są na stałe do rozpoznawania twarzy", mówi badacz Michael Frank z Massachusetts Institute of Technology. Twoje dziecko będzie patrzeć na twoją twarz, zanotuj swoich wyrażeń, uczyć się od, jak reagujesz na świat wokół ciebie. Tak, aby na twarzy dziecka: Pokaż mu szczęśliwy, zaskoczony, nawet smutne. Pokaż mu książki ze zdjęciami twarzy. Podkreślić oczy, uszy, nos i usta.

3 Porozmawiaj ze swoim dzieckiem. Powiedz jej, że to, co robisz, jak zmienić jej pieluchę, nakarmić ją i się nią opiekować. Opisz swój pokój, zabawki i ubrania. Twoje dziecko uczy się w każdej sekundzie dnia, z każdym słowem mówisz. Zadaj jej pytania: "Czy masz dobry sen Czy czujesz ciepło słońca wpadające przez okno?" Daj jej szansę na odpowiedź. To nie będzie długo zanim zacznie wydawania dźwięków i bierze na swoją kolej w rozmowie.

4 Naśladuj dźwięki twojego niemowlęcia. Kiedy grucha, coo powrotem. Dodaj kolejny dźwięk i zobaczyć co się dzieje. W ten sposób Twoje dziecko będzie uczyć się przypływy i odpływy, że jego rozmowy i dźwięki otrzymasz odpowiedzi. On się o podejmowania kolei, ponieważ czekał na odpowiedź, a nawet oczekiwać odpowiedzi. Pozwól mu przejąć inicjatywę w grze dźwięku i zobaczyć, gdzie kończy się --- jeden dzień wkrótce usłyszysz rozpoznawalną słowo z tego cennego dziecka głosem.

5 Reagowanie na potrzeby twojego niemowlęcia. Nie martw się, że będziesz ją zepsuć. Nauczy ją, że może ona zaufać Ci dbać o nią. Więc ją odebrać. Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego płacze. Interakcji z nią. Daj jej uwagę. Z nią bawić. Złóż swoje pierwsze doświadczenia z towarzyskich pocieszające, szczęśliwe, i dać jej solidne podstawy, z której w odpowiedzi na świat wokół niej.