adcov.com

Jak pozbyć się zapalenie migdałków

Zapalenie migdałków jest inna nazwa infekcji migdałków. Migdałki są mięsiste, gruczołowe obszary po obu stronach gardła, zgodnie z Mayo Clinic. Migdałków powoduje pęcznienie i ból w tylnej części gardła i może wynikać z zakażeniem wirusem lub bakterii. Inne objawy zapalenia migdałków to gorączka, dreszcze, bóle głowy, trudności w połykaniu, białe plamy na migdałkach, powiększone węzły chłonne w szczęki lub szyi i utrata głosu. Małe dzieci mogą również wystąpić bóle brzucha.

Instrukcje

Jak pozbyć się zapalenie migdałków

1 Odwiedź lekarza, do szybkiego testu paciorkowca. Objawy anginy mogą naśladować objawy zapalenia migdałków, ale anginy wymaga leczenia antybiotykami. Dzieci z anginy powinny być przechowywane w domu przez co najmniej 24 godzin od rozpoczęcia leczenia antybiotykiem.

2 Użyj over-the-counter leków, aby zmniejszyć gorączkę, stan zapalny i ból spowodowane przez wirusowe zapalenie migdałków. Ibuprofen jest zazwyczaj najbardziej skuteczne, ale acetaminofen również zmniejszyć dyskomfort. Aspiryna nie powinien być stosowany u dzieci z migdałków ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, potencjalnie śmiertelnym powikłaniem związanym ze stosowaniem aspiryny w czasie infekcji wirusowych.

3 przyjmować antybiotyki pozbyć migdałków bakterii. Penicylina jest najczęściej określona za infekcje gardła antybiotyk, erytromycyna, ale jest skuteczna dla osób z alergią na penicylinę. Zgodnie z Mayo Clinic, doustne antybiotyki ogólnie należy przez 10 lub więcej dni.

4 stosowania miejscowego znieczulenia do tymczasowego bólu gardła. Lidokaina spraye gardła są dostępne na receptę, ale istnieje wiele ponad-the-counter, spraye, które mogą zdrętwiałe gardło i umożliwiają łatwiejsze połykanie.

5 płukać gardło ciepłą wodą morską, co godzinę, aż zapalenie migdałków zniknął. Możesz zrobić słoną wodę w domu przez zmieszanie pół łyżeczki soli w ośmiu uncji ciepłej wody.

6 Zwiększyć spożycie ciepłych płynów, aby zapobiec odwodnieniu, przyspieszyć gojenie i zmniejszyć dyskomfort w gardle. Amerykańska Akademia Otolaryngologii zaleca rosół zupa dla jej wartości odżywczych.

7 Mix miód i cytryna w szklance gorącej wody. Cytryna zmniejsza wytwarzanie śluzu, i płaszcze miód gardło aby połykania łatwiejsze. Unikaj podawania miodu niemowlętom w wieku poniżej 1 roku.

8 Unikaj drażniące, takie jak dym i twarde, chrupiące i pikantne żywności, zgodnie z Fundacji Nemours. Drażniący gardło może zwiększyć ból i obrzęk i opóźnić gojenie.

9 przejść migdałków aby usunąć migdałki. Operacja może być zalecana w przypadku wystąpienia zakażenia siedem lub więcej gardła w okresie jednego roku, lub gdy występuje pięć lub więcej ciężkie zakażenia w mniej niż dwa lata, zgodnie z Mayo Clinic.