adcov.com

Jak pozbyć się kamieni nerkowych Z Strona główna zadośćuczynienie

Jak pozbyć się kamieni nerkowych Z Strona główna zadośćuczynienie


Kamienie nerkowe są złoża minerałów i soli kwasów, które tworzą twardą masę w nerkach, a także może mieć wpływ na moczowodów, pęcherza moczowego lub cewki moczowej. Małe kamienie nerkowe zazwyczaj przechodzi z ciała poprzez mocz; Większe kamienie mogą wymagać interwencji lekarza. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby uniknąć kamieni nerkowych, w tym unikanie odwodnienia i zmianę diety; Jednak, gdy masz kamień nerkowy, tylko środek domu jest, aby pić dużo wody, aby pomóc wypłukać kamień z systemu.

Rodzaje kamieni nerkowych

Istnieją cztery główne rodzaje kamieni nerkowych. Kamienie wapniowe są najczęściej, utworzone przez osady szczawianu wapnia, który znajduje się w warzywa, owoce, czekolady i orzechów. Kamienie struwitowe szybko rosnące i na ogół tworzą w odpowiedzi na zakażenie dróg moczowych, lub inny rodzaj infekcji. Kamienie kwasu moczowego tworzą w wyniku dehydratacji i są najczęściej u ludzi, którzy jedzą dużo białka lub u osób, które mają dna. Kamienie cystyny ​​są spowodowane wrodzonym zaburzeniem, w którym nerki wydalanie nadmiaru aminokwasów.

Objawy kamicy nerkowej

Objawy kamieni nerkowych zazwyczaj pojawiają się dopiero kamień zaczyna poruszać się w nerkach i przechodzi w moczowodzie, które łączy się z nerki do pęcherza. Gdy to nastąpi, najczęstszym objawem jest bocznym i bólu pleców, które rozszerzają się w dolnej części brzucha. Inne objawy to: ból podczas oddawania moczu; silnym zapachu moczu, który jest różowy, brązowy lub słabe; nudności lub wymioty, a w przypadkach, w których kamień nerki spowodował zakażenie, gorączka i dreszcze.

Strona główna zadośćuczynienie

Większość kamieni nerkowych przejdzie na własną rękę, z niewielką pomocą z tobą. Woda pomaga wypłukać kamień z systemu. Pić tyle wody, ile potrzeba do wytworzenia jasnego moczu, ale nie przekracza 96 uncji dziennie.

Kiedy zgłosić się do lekarza

Niektóre kamienie nerkowe mogą wymagać interwencji lekarza. Umówić się z lekarzem, jeśli ból staje się nieznośny, lub jeśli masz trudności z oddawaniem moczu. Są przesłanki, że kamień jest zbyt duże, by przejść naturalnie. Lekarz może przepisać leki, aby pomóc zerwać mniejsze kamienie; usunięcie może wymagać większych kamieni fali dźwiękowej terapii lub operacji. Jeśli odczuwasz ból z gorączką i dreszczami, może masz infekcję, która wymaga pomocy lekarskiej.

Zapobieganiu kamieni nerkowych

Możesz być na większe ryzyko kamieni nerkowych jeśli masz wysokiej białka diety lub jeść żywności, które są bogate w sód. Jeśli masz nadwagę, mają zaburzenia trawienia lub ktoś z Twojej rodziny ma historię kamieni nerkowych, może być bardziej prawdopodobne, aby je rozwinąć. Aby uniknąć kamieni nerkowych, pić dużo wody każdego dnia, aby utrzymać mocz jasny i zapachu, szczególnie jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie lub pocić dużo.