adcov.com

Jak pozbyć się czarnych linii w Protezy

Jak pozbyć się czarnych linii w Protezy


Gdy tracisz swoje naturalne zęby na próchnicę, choroby przyzębia lub urazu, protezy są najbardziej powszechne rozwiązanie. Choć poprawić swój wygląd i pozwalają żuć żywności, protezy wymaga sporo dodatkowej konserwacji. Jeśli nie prawidłowo je oczyścić, można je łatwo pobrudzić lub tworzą czarne linie na ich powierzchni. Przy odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia, można jednak pozbyć się czarnych linii na protezy.

Instrukcje

1 Szczotka, namoczyć i odświeżyć ponownie. Większość czarne linie wynikające z plam żywności łatwo rozjaśnić lub znikają z trochę pracy. Szczotka pierwszy usunięcia luźnych cząstek żywności. Zanurzyć protezy w musującej lub gazowane, czyszczenia protezy zgodnie z instrukcją pakietu. Szczotka ponownie z pastą przy użyciu szczoteczki o małej głowie, aż czarne linie zniknęły. Peeling delikatnie, aby uniknąć noszenia rowki na powierzchni protezy.

2 Użyj ręcznie mydła lub płynu do mycia naczyń. Mydła te mogą być również skuteczne w usuwaniu czarne linie od protezy. Delikatnie wytrzyj mydło w swoich poplamionych protez z szczoteczki do zębów, wykonując ruchy okrężne, dopóki linie nie znikną.

3 Spróbuj wybielacza czy inne usługi nie działają. Chociaż wielu dentystów ostrzegają przed użyciem wybielacza, ponieważ może to spowodować odbarwienie różową część protezy, często jest to skuteczny sposób, aby usunąć czarne linie. Wymieszać jedną łyżeczkę wybielacza do jednej szklanki wody i moczyć protezy przez jedną godzinę. Przed włożeniem ich z powrotem do ust, aby chronić dziąsła od niepotrzebnych podrażnień dokładnie wypłukać.

4 Za pomocą nadtlenku wodoru jako alternatywa. Zanurzyć protezy w nadtlenku wodoru na jedną godzinę, a następnie dobrze spłukać i umyć je wodą z mydłem, pasty do zębów lub czyszczenia stomatologicznego usunąć czarne linie.

5 Zastanów ultradźwiękowego czyszczenia protez. Myjki ultradźwiękowe wahają się w cenie od 50- $ 150 dolarów i działa dobrze, aby usunąć plamy i czarne linie z protez.

Wskazówki:

  • Jeśli żadna z tych metod całkowicie usunąć czarne linie z protezy, stomatologa do profesjonalnego czyszczenia.
  • Zawsze czyszczenia protez na zlewie pełnym wody lub myjki do uniknięcia spadku, a ich łamanie.