adcov.com

Jak pozbyć kątowe zapalenie warg

Jak pozbyć kątowe zapalenie warg


Kątowe zapalenie warg lub perleche jest stanem, który przejawia się jako pierwsze rany na rogu usta przed otaczającą usta. To jest często mylone z opryszczkowych opryszczkę. Z tego powodu, DermNet NZ przypomina, że ​​można odwiedzić dermatologa, aby wymazy kultura podjęte. Jeśli opryszczka jest wykluczone, to kątowe zapalenie warg może być spowodowane być albo zakażenie grzybicze lub bakteryjne. Zgłaszają się na leczenie jak najszybciej, ponieważ mogą spowodować bolesne owrzodzenia usta puchnąć i pękać, co uśmiecha się i jedzenie trudne.

Instrukcje

1 Działania Przestań pogorszyć stan kątowego warg. Dr Neil Schultz, dermatolog Manhattan oparte, wyjaśnia, że ​​osoby cierpiące na Videopedia musi powstrzymać się od lizanie kąciki ich ust. Nie należy również dodać wargi balsam, ponieważ kątowe zapalenie warg nie jest stan skóry suchej pomimo charakterystycznym pękanie skóry warg. Oprócz pęknięć, kątowe zapalenie warg pochodzenia grzybowego towarzyszy pieczenie i świąd. Wilgoć tworzy środowisko dla grzybów Candida rozwijać więc unikać dodawania ślinę i nawilżające.

2 uzyskać jakąś receptę anty-grzybicze lub kupić over-the-counter anty-grzybicze miejscowo krem z ogólnych klotrimazol jako aktywny składnik. Stosować przepisane leki na zlecenie lub umieścić odrobiną Over-the-counter medycyny w kącikach ust cztery do sześciu razy dziennie. Pokrycie wazeliną uszczelnić obszar od śliny i wilgoci. Warunek powinien wyczyścić cztery do siedmiu dni.

3 Wypełnij miejscowego recepty antybakteryjne, jeśli lekarz stwierdzi, że kątowe zapalenie warg jest wynikiem infekcji bakteryjnej. Angularcheilitis.com Eksperci sugerują zakup over-the-counter maści antybakteryjnie i alkoholem. Oczyścić usta z alkoholem tarcie i pokryć je maścią antybakteryjną. Zabieg ten powinien usunąć ten stan, w ciągu dwóch dni.

4 zapobiegania nawrotom kątowe warg poprzez zajęcie się przyczyny. Możesz być podatne na zakażenia bakteryjne afektywnej spowodowanego niedoborem witaminy lub niezdolność do wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia z powodu operacji odchudzającej lub choroby trzewnej. Suplement diety z żelaza, cynku i ryboflawiny, jedząc więcej, zielone warzywa liściaste. Jeśli cierpi na przerost Candida, unikać żywności z drożdży i cukru. Dr Adam Rotunda, dermatolog w Newport Beach w Kalifornii, wyjaśnia na skinsight.com że zmniejszenie stresu w swoim życiu pomoże uniknąć stanu, jak również. Stres osłabia układ odpornościowy, zmniejszając naturalną zdolność organizmu do zwalczania infekcji.

Wskazówki

  • DermNet NZ wyjaśnia, że ​​pewne warunki predysponować ludzi do kąta warg. Niektóre z nich to starość, dzieciństwie, biedne protezy montażu, cukrzyca, złe odżywianie, wrażliwą skórę, doustne leki trądzik, zespół Downa, choroba trzewna, stosowanie antybiotyków i doustnych kortykosteroidów oraz choroby zapalne jelit.