adcov.com

Jak poprawić rozwój emocjonalny i społeczny z mózgowym porażeniem dziecięcym

Jak poprawić rozwój emocjonalny i społeczny z mózgowym porażeniem dziecięcym


Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które cierpi na porażenie mózgowe, prawdopodobnie zaniepokojony jego emocjonalnego i społecznego rozwoju. Nikt nie musi ci powiedzieć, że twoje obawy są prawdziwe. Największą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jak rozwiązać problemy. Na szczęście istnieją sposoby, aby zająć się emocjonalne i społeczne potrzeby swojego dziecka, tak aby jego porażenie mózgowe nie całkowicie ograniczyć swoje życie. To tylko kwestia bycia kreatywnym i stoi własne lęki.

Instrukcje

1 Umieść dziecko w sytuacjach społecznych, które pobudzają go społecznie i emocjonalnie. Ponieważ jesteś rodzicem, można ograniczyć czas i wybrać miejsce. Dobre areny są kościoły i sytuacje rodzinne, w którym ludzie będą współczujący i kochający pomimo warunków Twojego dziecka. To pozwoli mu stać się komfortowo wokół innych ludzi i pozwalają sprawdzić jego zakres umiejętności emocjonalnych i społecznych.

2 Dołącz do grupy wsparcia dla rodziców i dzieci żyjących z porażeniem mózgowym. Wsparcie ukierunkowane na porażenie mózgowe daje dziecku sposób spotkać inne dzieci żyjących z tą chorobą i interakcji z nimi emocjonalnie i społecznie. Będzie również okazją do rozmów z rodzicami i dowiedzieć sie ci. Inni rodzice z dziećmi, którzy mają porażenie mózgowe można powiedzieć, najlepiej jak poszerzyć świat dziecka.

3 Mów do lekarza dziecka i poprosić o pomoc. Lekarz jest najbardziej znany z umiejętności emocjonalnych i społecznych Twojego dziecka. On będzie w stanie pomóc znaleźć sposoby, aby je rozwinąć. Należy pamiętać, że większość lekarzy oferują ten najgorszy scenariusz tak, jeśli lekarz nie brzmi bardzo pozytywnie, nie trać nadziei.

4 Korzystania z pomocy terapeuty. Prawdopodobnie już pracuje z jednym. Zobacz, czy terapeuta może dodatkowo pomóc w emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka. Jeśli to fizjoterapeuta, będzie on prawdopodobnie skieruje cię w kierunku na inny, który może skupić się na umiejętności społeczne, takie jak terapeuty zajęciowego. Tak czy inaczej, jest warta wysiłku, aby dać dziecku "najlepsze" życie.

5 Poproś dziecko. W zależności od stopnia porażenia mózgowego dziecka, może ograniczyć jego zdolność do komunikowania się z Tobą. Jednak, jeśli dziecko może skutecznie komunikować się z tobą, zapytaj co go interesuje. Jego odpowiedź może pomóc otworzyć drzwi do jego pragnień społecznych. Jeśli chce się malować, podpisać go dla klasy lub kupić mu zestaw farb i zaprosić na jeden z jego przyjaciół.

6 Nie należy tracić nadziei. Porażenie mózgowe nie musi całkowicie ograniczyć swoje dziecko emocjonalnie i społecznie. Ciężko pracować, aby dać mu najlepsze życie i rozwijać go jako osobę.

Wskazówki

  • Pomóż dziecku zrobić swój pierwszy znajomego.
  • Bądź cierpliwy. Ludzie, którzy żyją z mózgowym porażeniem dziecięcym wpływa na różne sposoby emocjonalnie i społecznie.